01344603369 - 09112820122

برنج ایرانی را کته کنیم

کته نوعی برنج است که بدون ابکش کردن پخته می شود. بر اساس گفته ی محققان برنج کته ای یا اصطلاحا دمی، از مواد مغذی بیشتر و بهتری برخوردار است نسبت به برنج آبکش شده. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا به این مساله بپردازیم که چرا باید برنج ایرانی را کته کنیم ؟ شما عزیزان با مطالعه و کاربرد این نکته ها می توانید به اهمیت کته کردن برنج و مزایای آن پی ببرید و شاید در پایان این مقاله به نتیجه برسید که آبکش کردن برنج کار معقولی نیست و بهتر است که از این به بعد از شیوه ی کته برای پخت برنج استفاده کنید.

چرا برنج آب کش خوب نیست؟

آب کش کردن برنج باعث می شود که مواد مغذی آن همچون ویتامین های دسته ی ب به خصوص ویتامین ب یک موجود در برنج از بین برود. شستشوی زیاد برنج نیز باعث از بین رفتن این ویتامین ها و سایر مواد مغذی آن می شود. برخی آن قدر برنج را شستشو می دهند که به خیال خود نشاسته ی داخل برنج را از بین ببرند و به این ترتیب از خطر ابتلا به چاقی در امان بمانند. ایده ی جوشاندن برنج برای دور ماندن از چاقی نیز یک ایده ی بسیار رایج است. بسیاری گمان می کنند که می توانند با جوشاندن و آب کش کردن برنج، نشاسته ی برنج را از آن جدا کنند. در صورتی که بر خلاف تصورات رایج، طبق گفته ی متخصصان، یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ی برنج، نشاسته است. شما به هیچ وجه نمی توانید با شستن برنج، از نشاسته فارغ شوید. بنابر این تنها چاره برای در امان ماندن از چاقی، کم خوردن برنج است نه آبکش کردن آن.

کته کردن برنج ایرانی

عطر و طعم برنج گیلان بسیاری از افراد را از آب کش کردن آن باز می دارد. زیرا خیلی ها دلشان نمی آید این عطر مدهوش کننده و طعم خوشمزه را با آب کش کردن به خطر بیندازند و خود را از آن محروم کنند. کته کردن برنج ایرانی سبب می شود که طعم برنج حفظ شود و عطر آن نیز به قوت خود باقی بماند و دوچندان شود. ضمن این که این روش پخت سبب می شود تمام مواد مغذی و ویتامین های برنج نیز حفظ شود و به این وسیله می توانیم بدن خود را همچنان از وجود آن ها برخوردار کنیم.

برنج ایرانی را کته کنیم

برنج ایرانی را کته کنیم

میزان آب مورد نیاز برای کته

یکی از دشواری هایی که به هنگام پخت کته به وجود می آید، این است که غالبا افراد در تشخیص میزان آب مورد نیاز برای کته کردن به اشتباه می افتند و نمی توانند به راحتی آن را اعمال کنند. گاهی با ریختن آب کمتر سبب خام ماندن و پخته نشدن کته می شوند و برخی اوقات نیز با ریختن آب بیشتر سبب می شوند تا برنج له شود و شفته. بنابر این دانستن میزان آب مورد نیاز از اولین فوت و فن های پختن کته است. برای برنج ایرانی لازم است که به ازای هر یک پیمانه برنج، یک پیمانه آب در نظر بگیرید و در نهایت یک پیمانه بیشتر از تعداد پیمانه های برنج به آن بیفزایید.
بهترین برنج هابرای کته کردن با توجه به عطر و طعم بی نظیرشان، برنج های ایرانی هستند. ما به شما برنج علی کاظمی را پیشنهاد می کنیم.

امیدواری از خواندن مقاله برنج ایرانی را کته کنیم لذت برده باشید

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن