01344603369 - 09112820122

۵ خاصیت  شگفت انگیز روغن سبوس برنج

متخصصان تغذیه و کارشناسان حوزه ی سلامت، معتقدند که کیفیت و سلامت روغن مصرفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا ناسالم بودن روغن پخت و پز می تواند در سلامتی افراد بسیار اثر گذار باشد و سر انجام افراد را به سمت بیماری های سختی سوق دهد. یکی از روغن هایی که اخیرا بسیار مورد توجه بوده است، روغن سبوس برنج شمال است. در این مقاله به بررسی ۵ خاصیت شگفت انگیز روغن سبوس برنج می پردازیم.

کاهش کلسترول با استفاده از روغن سبوس

رغون سبوس می تواند سبب کاهش کلسترول شود. برخوردار بودن این روغن از گاما اوریزانول سبب می شود که این روغن همچون یک آنتی اکسیدان عمل کند و مانع جذب کلسترول شود و از این طریق سبب کاهش کلسترول شود. روغن سبوس برنج همچنین می تواند سبب کاهش بیماری های قلبی عروقی گردد.

کاهش وزن با استفاده از روغن سبوس برنج

توانایی روغن برنج برای کاهش میزان کلسترول در نهایت سبب کاهش وزن می گردد. برخوردار بودن این روغن از آنتی اکسیدان های گوناگون سبب می شود که متابولیسم بدن افزایش یابد و در نتیجه از وزن کاسته شود.

5 خاصیت شگفت انگیز روغن سبوس برنج

5 خاصیت شگفت انگیز روغن سبوس برنج

درمان پف چشم با استفاده از روغن سبوس برنج

استفاده از روغن سبوس برنج به صورت موضعی نیز می تواند فواید بی نظیری را به دنبال داشته باشد. به طور مثال استفاده از آن در اطراف چشم سبب کاهش پف چشم می شود.

درمان لکه های تیره ی پوست با استفاده از روغن سبوس برنج

از خواص دیگر استفاده ی موضعی از روغن سبوس برنج این است که می تواند سبب از بین بردن لکه های تیره ی پوستی گردد و در نهایت پوستی روشن و شفاف را برای شما به ارمغان بیاورد.

پیشگیری از چین و چروک پوست با استفاده از روغن سبوس برنج

روغن سبوس برنج به لطف  وجود اسکوآلن می تواند پوست را سفت کند و روند پیری را به تاخیر بیندازد و از بروز چین و چروک بر روی آن جلوگیری به عمل آورد. به این منظور می توانید شب ها قبل از خواب کمی روغن سبوس برنج را بر روی پوست خود بمالید و روز بعد صورت خود را با آب سرد شستشو دهید.

برای آشنایی با نکات مهم برای پخت بهتر کته این مقاله را مطالعه بفرمایید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن