01344603369 - 09112820122

آرسنیک در برنج خارجی

آرسنیک در برنج خارجی

شاید شما هم بارها و بارها چیزهایی درباره ی ضررهای برنج های خارجی شنیده اید. معمولا خیلی مواد غذایی که در کارخانه ها تولید می شوند به مواد سمی آغشته اند و این امر سبب شده است که مشکلات بسیار زیادی در مورد تغذیه ی کودکان به وجود بیاید. این امر در باره ی کشور های توسعه یافته هم صدق می کند. بسیاری از انسان ها در کشور های توسعه یافته هم غذاهایی استفاده می کنند که در کارخانه ها تولید شده اند و بسیاری از آن ها نیز به سم آغشته اند. یکی از این مواد سمی برنج هایی است که به ماده ی سمی آرسنیک آغشته است.  این مقاله با عنوان آرسنیک در برنج خارجی به بررسی این موضوع پرداخته است.

آرسنیک در برنج خارجی چیست؟

علامت آرسنیک در جدول تناوبی به شکل As  نمایش داده می شود. این سم در حالت اکسید شه همان مرگ موش است. آرسنیک را به خاطر ویژگی هایی که دارد بیشتر برای ساخت حشره کش ها مورد استفاده قرار می دهند اما گاهی می بینیم که در ساخت ماده هایی مانند چسب،صناع چوب، چسب فلز و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین برای ساخت انواع آفت کش نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان بالای آرسنیک در برنج خارجی

تحقیقات ثابت کرده است که آرسنیک در برنج بیشتر از مواد غذایی دیگر یافت می شود زیرا برنج می تواند با قدرت جذب بالایی که دارد میزان بالایی از آرسنیک را به خود جلب کند و این امر شرایط مناسبی را برای موجود بودن آرسنیک در برنج باشد.

البته کارشناسان اعتقاد دارند که همه ی مواد غذایی که در خاک رشد می کنند می توانند چنین شرایطی را داشته باشند. البته لازم به ذکر است که خاک مناطق مختلف با یک دیگر متفاوت است و برخی از منطقه ها میزان بیشتر و برخی از منطقه ها میزان کمتری از آرسنیک را برای آن ماده ی غذایی به وجود می آورد.

میزان بالای مواد شیمیایی در برنج طبیعتا می تواند برای کسانی خطرناک تر باشد که به میزان بیشتری برنج استفاده می کنند. این امر ضرورت استفاده از برنج مناسب و بهداشتی را ایجاد می کند. باید به برنجی که استفاده می کنید حواستان باشد و از مصرف برنج های خارجی پرهیز نمایید و بیشتر از برنج ایرانی استفاده کنید تا خطر ابتلا به بیماری هایی که سم آرسنیک می تواند برای شما به بار بیاورد را از خود دور کنید.

تمام محصولات فروشگاه اینترنتی برنج تالش ارگانیک بوده و در مزارع کنترل شده تولید و به عمل می آیند. همچنین فروشگاه اینترنتی برنج تالش بجای استفاده از کودهای شیمیایی حاوی ارسنیک از کودهای حیوانی نظیر کود گاوی و کود مرغی برای رشد بهتر شالیها در مزارع استفاده می کند.

برای سفارش و استعلام قیمت یا مشاوره خرید با شماره تلفن ۰۹۱۱۲۸۲۰۱۲۲ تماس حاصل نمایید.

فروشگاه اینترنتی برنج تالش با حذف واسطه ها سعی در فروش محصولات مزارع خود را به صورت اینترنتی دارد. بنابراین قیمت تمام محصولات با کمترین بهره به فروش میرسد. قیمت ما را با سایر فروشگاه ها ی اینترنتی مقایسه کنید.

اشتراک در تلگرام
کلمات کلیدی :

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن