01344603369 - 09112820122

آناتومی برنج

آناتومی برنج: وقتی که برنج از مزرعه خارج می شود، هر دانه ی آن در یک پوسته سخت طلایی رنگ، که باید فراوری شود، محصور شده است. در زیر پوسته ی سخت دانه مغذی وجود دارد که بسته به رنگ لایه های سبوس ممکن است قهوه ای، قرمز یا حتی سیاه باشد. برنج ممکن است در این مرحله که فقط قرمز یا قهوه ای است جدا سازی شده و به فروش برسد ، اما در بیشتر موارد برنج را فرآوری می کنند. یک دانه برنج فراوری نشده دارای مقدار زیادی سبوس برنج، انواع ویتامین ها، مواد معدنی، روغن و مواد مغذی گیاهی گوناگون که همگی خواص درمانی دارند می باشد.

آناتومی برنج و طول عمر

برخی از کشاورزان بخشی از محصولات خود را هنگام فراوری به صورت روغنی تبدیل می کنند. در این نوع تبدیل کارخانه ها برنج را به طور کامل سفید نمی کنند. در این حالت سطح روغنی برنج باقی می ماند. برنج روغنی عطر و طعم خوشمزه تری نسبت به برنج کاملا سفید دارد. بیشتر خریداران برنج بر این باورند که برنج هر چقدر سفید و شفاف تر باشد از کیفیت بهتری نیز برخوردار است در صورتی که اینگونه نیست در حالت کاملا سفید فقط نشاسته باقی می ماند و تمام مواد مغذی آن از بین میرود. برنج روغنی زمان پخت طولانی تر نسبت به برنج سفید دارد و دارای؛ فیبر بیشتر؛ ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مختلف هستند؛ ولی دارای طول عمر کوتاه تر نسبت به برنج سفید است. البته اگر در مکانی خنک نگهداری شود این مشکل برطرف می شود.

در فروشگاه اینترنتی برنج ایرانی تالش می توانید برنج خوش عطر و خوش پخت ایرانی را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید.

امروزه فن آوری های جدیدی در بخش تبدیل و سورتینگ در ایران به طور مداوم برنجی با کیفیت و بی نظیر تولید می کند. به عنوان مثال، بسیاری از کارخانجات شالیکوبی دارای دستگاه های سورتینگ و الک تمام اتومات هستند که از انتخابگرهای لیزری برای جدا سازی  دانه های شکسته، رنگی یا نابالغ استفاده می کنند. این دستگاه ها برنجی با کیفیت از نظر شکل ظاهری و اندازه را تضمین می کنند.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن