01344603369 - 09112820122

اجزای تشکیل دهنده دانه برنج چیست؟

همه ی ما می دانیم که یکی از پر مصرف ترین غذاهای دنیا برنج است که بعد از نان بسیار پر طرف دار است. این غذا در ایران یکی از رایج ترین و اساسی ترین غذاهایی است که بر سر سفره می آید و خانواده عاشقش هستند. برنج به تنهایی ۴۰ درصد نیاز غذایی نصف مردم دنیا را تهیه می کند. این غذا از خانواده ی گندمیان است. یکی از مهم ترین نکته هایی که باید در باره ی برنج بدانید این است که وقتی برنج از پوسته خود خارج می شود رنگ آن قهوه ای است اما وقتی آن را در دستگاه های مخصوصی می ریزند و به یک دیگر اصطکاک می دهند پوسته های بیرونی اش، از آن جدا می شود و به رنگ سفید شفاف در می آید. ما در این مقاله به مهم ترین نکته ها درباره برنج اشاره می کنیم و به شما عزیزان می گوییم که مهم ترین اجزای تشکیل دهنده دانه برنج چیست؟ خواندن آن را به شما نیز پیشنهاد می دهیم.

 اجزای تشکیل دهنده ی برنج

شلتوک برنج

این قسمت خارجی ترین قسمت برنج است. برای پختن و خوردن برنج، نیاز است که آن را از برنج جدا کننند. در واقع پس از پاک کردن این قسمت، برنج قهوه ای به دست می آید.

پوست برنج

پس از این که برنج را از شلتوک یا قسمت خارجی آن جدا کنند برنج به همراه پوست به دست می آید. برنج های قهوه ای موجود در بازار از این نوع است. یعنی شلتوک از آن جدا شده است اما هنوز پوست برنج به همراه آن باقی است. پوست برنج حاوی چربی زیاد و پروتئین بالایی است.

دانه ی برنج

بعد از این که شلتوک و پوسته ی برنج از آن جدا شود، به دانه ی برنج می رسیم. پوسته که از برنج گرفته شود برنج سفید نمایان می شود. دانه ی برنج حاوی نشاسته ی فراوانی است. همین امر سبب می شود که برنج به هنگام جوشیدن لعاب بسیار زیادی نیز داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده دانه برنج چیست؟

اجزای تشکیل دهنده دانه برنج چیست؟

برنج های با کیفیت

همه ی ما می دانیم که برنج ها به لحاظ برخورداری از مواد مغذی و مفید یکسان نیستند و هر کدام فراخور کیفیت خود می توانند بدن ما را از وجود مواد مفید برخوردار کنند. یکی از بهترین انواع برنج که تمام دنیا خواستار آن هستند و برای استفاده از آن سر و دست کی می شکنند، برنج ایرانی است. برنج ایرانی به خصوص برنج شمال از عطر و طعم بی نظیری برخوردار است از این رو همه ساله مقدار بسیار زیادی از آن توسط کشورهای خارجی خریداری می شود. شما عزیزان می توانید انواع بهترین انواع برنج گیلان را از فروشگاه اینترنتی برنج تالش خریداری کنید و در مدت بسیار کوتاهی آن را درب منزل دریافت کنید. این فروشگاه همه نوع برنج ایرانی از جمله برنج علی کاظمی را با قیمتی بسیار مناسب برای شما عزیزان آماده کرده است.

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن