01344603369 - 09112820122

اطلاعات غذایی برنج

فروشگاه اینترنتی خرید برنج تالش اینبار اطلاعات غذایی برنج های مختلف را در این مطلب برای مخاطبین عزیز فراهم آورده است. دسته بندی های متفاوتی برای برنج ها ارائه شده است. ما به بررسی اطلاعات غذایی برنج های سفید و قهوه ای، طلایی و سفید خواهیم پرداخت.

برنج سفید و قهوه ای

خرید برنج تالش: هر دانه شامل برنج محصور شده در یک بدنه است. برنج به طور عمده شامل جنین و اندوسپرم نشاسته است، اما همچنین دارای یک سطح از چندین لایه نازک از بافت های متمایز است که به طور کل به نام لایه های سبوس معروف است که ۵ تا ۸ درصد وزن دانه را تشکیل می دهند. روند پوسته گیری اولیه برای حذف پوست (حدود ۲۰ درصد وزن دانه) باعث از بین رفتن لایه سبوس آن می شود. این برنج “قهوه ای” یا “براق نشده” است که می تواند به طور مستقیم برای مصرف آماده شود، یا بیشتر مالت یا جلا داده شده برای حذف لایه سبوس برای ایجاد “سفید” یا “جلا” برنج. تمام ارقام برنج را می توان پس از برداشت به منظور برداشتن برنج سفید / جلا یا قهوه ای / بدون برداشت به دست آورد.
برنج قهوه ای از نظر اطلاعات غذایی سالم تر از برنج سفید است. زیرا بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین فیبر در لایه های سبوس وجود دارد. سفید کردن برنج تقریبا ۸۰٪ از ویتامین را از برنج قهوه ای حذف می کند. برنج قهوه ای از ۱۷۸۷۷رقم در مجموعه به طور متوسط ۹٫۵ درصد محتوای پروتئین، از ۴٫۳ درصد به ۱۸٫۲ درصد می رسد.
برنج قهوه دارای طعم و بافت متفاوت است، که عموما چاق تر از برنج سفید است. اما برنج قهوه ای محبوب نیست زیرا (۱) نیاز به سوخت بیشتر برای پخت و پز دارد. (۲) ممکن است باعث اختلالات گوارشی شود، و (۳) طعم برنج سفید نیز در بسیاری از کشورها عامل اصلی مصرف نکردن برنج قهوه ای می شود.

اطلاعات غذایی برنج

خرید برنج تالش

خرید برنج تالش

برنج طلایی

دیگر برنج رنگی که در حال توسعه است، اما هنوز برای کشاورزان یا مصرف کنندگان در دسترس نیست، برنج طلایی است. برنج طلایی یک رنگ طلایی یا زرد است زیرا حاوی بتا کاروتن – منبع ویتامین A است – برای بهبود محتوای غذاییش. بر خلاف سایر برنج های رنگی، برنج طلایی رنگی است و از این طریق هنوز هم ظاهرا طلایی حتی پس از جلا دادن است.
برنج سیاه و سفید، بنفش و قرمز

بسیاری از انواع برنج سیاه، بنفش و قرمز در کشورهای جهان، به ویژه چین و کشورهای جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی، رشد می کنند. برنج سیاه و بنفش عمدتا برنج بلغور است، در حالی که برنج قرمز به طور عمده به گروه هندو متعلق است. همانگونه که این نوع از برنجها لایه سبوس خود را دست نخورده نگه می دارند، به طور کلی مواد مغذی بیشتری دارند، به همین نحو برنج قهوه ای مغذی تر از برنج سفید است. به طور خاص، برنج قرمز شناخته شده است که غنی از آهن و روی است، در حالی که برنج سیاه و سفید بنفش به خصوص پروتئین، فیبر چربی و فیبر خام بسیار بالا است.

در فروشگاه اینترنتی برنج تالش هر نوع برنج ایرانی را خواهید یافت. محصولات ما را بررسی کنید و با خرید برنج تالش یک محصول ایرانی با کیفیت را به منزل خود ببرید.

رنگ برنج سیاه، بنفش و قرمز از رنگدانه های آنتوسیانین در لایه سبوس مشتق شده است. آنتوسيانين عضو گروه فلاونوئيد فيتوشيميايی (يا فيتوشيميايی بيوفلاونوئيد) می باشد. رنگدانه های آنتوسی سینین شناخته شده ظرفیت های رادیکال آزاد کننده و آنتی اکسیدان هستند، اما یافته های طیف گسترده ای از مطالعات نشان می دهد که آنها همچنین دارای مزایای بسیاری از سلامتی دیگر هستند که معمولا در تعامل با دیگر فیتوشیمیاها عمل می کنند.

برنج سفید

بی شک برنج یکی از مهم‌ترین غلات و اقلام غذایی جهان است. غذای اصلی نیمی از جمعیت جهان از جمله تقریبا تمام شرق آسیا و جنوب شرقی، کاملا وابسته به برنج به عنوان یک غذای اصلی است. ۹۵ درصد از محصولات برنج جهان توسط انسان خورده می شود. در حال حاضر انواع مختلفی از برنج «ده‌ها هزار نوع برنج» در جهان وجود دارد، که در معقوله دسته بندی در دو گروه کلی جای می‌گیرند.

  1. برنج جاپونیکا با نام علمی Oryza sativa japonica
  2. برنج ایندیکا با نام علمی sativa indica

اطلاعات غذایی برنج

مقدار در هر ۱۰۰‏ گرم
انرژی ۱۳۰ کیلو کالری کربوهیدرات کل ۲۸ گرم
چربی کل ۰٫۳ گرم فیبر غذایی ۰٫۴ گرم
چربی اشباع ۰٫۱ گرم قند ۰٫۱ گرم
چربی چند اشباع نشده ۰٫۱ گرم پروتئین ۴٫۳ گرم
چربی تک اشباع نشده ۰٫۱ گرم سدیم ۱ میلی گرم
کلسترول ۰ گرم پتاسیم ۳۵ میلی گرم

اطلاعات غذایی برنج

انواع ویتامین
ویتامین آ ۰ میلی گرم ویتامین ث ۰ میلی گرم
کلسیم ۱۰ میلی گرم آهن ۰٫۲ میلی گرم
ویتامین دی ۰ میلی گرم ویتامین ب۶ ۰٫۱ میلی گرم
ویتامین ب۱۲ ۰ میلی گرم منیزیم ۱۲ میلی گرم

اطلاعات غذایی برنج قهوه ای

مقدار در هر ۱۰۰‏ گرم
انرژی ۱۱۱ کیلوکالری کربوهیدرات کل ۲۳ گرم
چربی کل ۰٫۹ گرم فیبر غذایی ۱٫۸ گرم
چربی اشباع ۰٫۲  گرم قند ۰٫۴ گرم
چربی چند اشباع‌نشده ۰٫۳ گرم پروتئین ۱۸٫۲ گرم
چربی تک‌ اشباع‌نشده ۰٫۳ گرم سدیم ۵ میلی گرم
کلسترول ۰ گرم پتاسیم ۴۳ میلی گرم

اطلاعات غذایی برنج

انواع ویتامین
ویتامین آ ۰ میلی گرم ویتامین ث ۰ میلی گرم
کلسیم ۱۰ میلی گرم آهن ۰٫۴ میلی گرم
ویتامین دی ۰ میلی گرم ویتامین ب۶ ۰٫۱ میلی گرم
ویتامین ب۱۲ ۰ میلی گرم منیزیم ۴۳ میلی گرم

اگر این مطلب برای شما مفید بود و تصمیم به خرید برنج تالش دارید همین حالا به فروشگاه ما سر بزنید و نسبت به خرید برنج تالش اقدام کنید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن