01344603369 - 09112820122

انواع ته دیگ برای پلو و چلو

همه ی ما می دانیم که یکی از مهم ترین و بهترین و خوشمزه ترین قسمت برنج ته دیگ است. همه ی ایرانی ها عاشق ته دیگ هستند. به خصوص اگر به میزان کافی برشته شده باشد و رنگش به طلایی گراییده باشد. چه کسی می تواند در برابر یک ته دیگ سیب زمینی که به خوبی برشته شده و عطر بی نظیری دارد و قیافه ی خوبش به آدم چشم می زند، مقاومت کند. یکی از رموز کدبانوگری این است که بتواند ته دیگ خوبی آماده کند و برنج خوشمزه ی خود ش را با وجود ته دیگی خوردنی ، خوشمزه تر و زیبا تر کند. اما معمولا از اب در آوردن یک ته دیگ خوب کار سختی به نظر می رسد و هر کسی نمی تواند از از عهده ی آن بر بیاید. ته دیگ انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها در جای خودش می تواند بهترین انتخاب باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع ته دیگ برای پلو وچلو آشنا شوید.

طرز تهیه ته دیگ سیب زمینی

این ته دیگ یکی از پر طرفدار ترین ته دیگ ها در میان خانواده هاست. معمولا شیوه ی تهیه ی آن به این صورت است که سیب زمینی را به صورت حلقه ای برش می دهند، ته قابلمه ای که قرار است برنج را در آن دم کنند، روغن می ریزند، زمانی که روغن به اندازه ی کافی داغ شد سیب زمینی را در آن می چینند و سپس برنج را بر روی آن می ریزند و دم می کنند.

نکته: برخی برای طعم دار کردن سیب زمینی از نمک و دارچین نیز استفاده می کنند که به ذائقه ی افراد بستگی دارد.

برای این که ته دیگ به خوبی پخته شود پس از این که سیب زمینی را در کف قابلمه چیدید، شعله را کمی بیشتر کنید، پس از دودقیقه شعله را کم کنید و اجازه بدهید برنج گیلان شما به همراه ته دیگ به خوبی پخته شود.

انواع ته دیگ برای پلو و چلو

انواع ته دیگ برای پلو و چلو

طرز تهیه ته دیگ نان

یکی دیگر از ته دیگ های بسیار محبوب ته دیگ نان است. روش تهیه ی آن نیز بسیار آسان است. نان مورد استفاده برای این ته دیگ سنگک یا لواش است. شما می توانید به دلخواه نان ها را برش بزنید و ته قابلمه ای که روغ آن داغ شده است، بچینید. سپس برنج را بر روی آن بریزید و دم کنید. توجه داشته باشید که باید حرارت شعله کم باشد.

طرز تهیه ی ته دیگ خمیر نان باگت

این ته دیگ هم می تواند یکی از بهترین و خوشمزه ترین انواع ته دیگ باشد. برای تهیه ی این ته دیگ می توانید خمیر نان باگت را به اشکال مختلف برش بزنید و کف قابلمه ای که روغن آن به خوبی داغ شده است بچینید. کمی شعله را بیشتر کنید تا خمیر خودش را بگیرد و سپس برنج را بر روی آن بریزید و دم کنید. توجه داشته باشید که پس از یک دو دقیقه شعله را کم کنید و اجازه دهید که ته دیگ و برنج به خوبی پخته شود.

برای تهیه ی برنج شیرودی می توانید به فروشگاه اینترنتی برنج تالش مراجعه کنید و از تجربه ی خرید اینترنتی برنج ایرانی خوش مزه لذت ببرید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن