01344603369 - 09112820122

برطرف کردن بوی سوختگی برنج

بی تردید برای هر کدبانویی دست کم یک بار پیش آمده باشد که برنج نازنینش بسوزد. گاهی پس از دم کردن برنج یادمان می رود که شعله ی گاز را کم کنیم و برنج را در همان حالت راحت می کنیم و به دنبال کار خود می رویم. شعله ی بالای گاز سبب می شود که گل سر سبد سفره یعنی ته دیگ بسوزد. قسمت بد ماجرا این است که زیاد بودن شعله ی گاز به سوختن ته دیگ، خاتمه نمی یابد. بلکه وجود دم کن بر روی در قابلمه سبب می شود که بخار به همراه بوی سوختگی در قابلمه بماند و سبب شود که برنج شما هم به بوی سوختگی آغشته شود و نه تنها عطر و طعم برنج ایرانی از دست می رود بلکه بوی سوختگی بر غذا غالب می شود این امر سبب می شود که همگان از خوردن آن سر باز بمانند. از این جهت ارائه ی راه کارهایی برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج ضروری به نظر می رسد. اگر برنجتان ته گرفته و اکنون به دنبال راه چاره ای برای بر طرف کردن بوی سوختگی برنج می گردید به شما توصیه می کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید.

راهکارهای برطرف کردن بوی سوختگی برنج

پیش از هر چیز به شما توصیه می شود که حواستان همیشه به شعله ی گاز باشد. تا زمانی که شعله ی گاز را برای پخت برنج تنظیم نکرده اید محل را ترک نکنید و پس از این که آب موجود در برنج به درجه ای از تولید بخار رسید، شعله را تنظیم کنید تا مانع سوختگی آن شوید. اما اگر قضا و قدر دست در دست هم داد و برنج شما سوخت به نکته های زیر دقت کنید

برطرف کردن بوی سوختگی برنج با استفاده از آب لیمو

استفاده از آب لیمو به منظور برطرف کردن بوی سوختگی برنج روش خیلی مرسومی نیست و شاید بسیاری از شما تا کنون آن را نشنیده باشید، اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که آب لیمو می تواند برای از بین بردن بوی ناشی از سوختگی برنج بسیار اثر گذار باشد و در مواقع لزوم به داد شما برسد. برای این منظور می توانید یک تکه پنبه را کاملا به آب لیمو آغشته کنید و آن را در میان یک دستمال کاغذی بپیچید و جایی در قابلمه تعبیه اش کنید و در قابلمه را بگذارید و برای چند دقیقه منتظر بمانید تا اب لیمو اثر خود را بگذارد.

برطرف کردن بوی سوختگی برنج

برطرف کردن بوی سوختگی برنج

استفاده از تکه های نان برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج

یکی از روش های بسیار مرسوم و متداول که از قدیم وجود داشته است استفاده از تکه های نان برای خلاص شدن از شر بوی سوختگی برنج بوده است. به این منظور چند تکه نان را بر روی برنج قرار دهید و درب قابلمه بگذارید ادامه ی پخت برنج به همراه نان صورت بگیرد.

استفاده از پیاز برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج

پیاز هم یکی از راهکارهای موثر برای از بین بردن بوی سوختگی برنج است. باید به محض این که احساس کردید برنج شما ته گرفته است، پوست یک عدد پیاز را بگیرید و آن را حلقه حلقه کنید و لابه لای برنج قرار دهید.

استفاده از چند حبه قند برای برطرف کردن بوی سوختگی برنج

یکی از شیوه هایی که شاید کمتر به گوشتان خورده باشد، استفاده از چند حبه ی قند برا رفع سوختگی برنج است. همین که بوی سوختگی برنج به مشامتان خورد، چند حبه قند را در لابلای برنج خود جا گذاری کنید و در قابلمه ببندید و تا پایان پخت صبر کنید. قند بوی سوختگی را از بین خواهد برد.

توصیه ی ما به شما این است که برای این که برنجی با کیفیت و خوشمزه تر را بر سر سفره بیاورید، از انواع برنج های شمال مانند برنج طارم، برنج هاشمی و برنج شیرودی استفاده کنید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن