01344603369 - 09112820122

برنج ایرانی یا برنج خارجی ؟

برنج ایرانی یا برنج خارجی : برنج های وارداتی موجود در بازار ایران قالبا از کشورهای پاکستان، هند، تایلند وارد ایران می شوند. این برنج ها اکثرا برنج های قالبی هستند به این گونه که ابتدا برنج های درجه ۲ و ۳ را جمع اوری کرده سپس تبدیل به ارد می کنند ارد بدست امده را داخل قالب برنج ریخته همه را به یک اندازه و شکل تولید می کنند. سپس در انواع مختلف بسته بندی وارد ایران می شوند.

شرایط پخت و پز برنج خارجی

شرایط پخت این نوع برنج ها بسیار اسان است. این نوع برنج ها با هر اندازه اب قابل پخت بوده. موقع پخت برنج هیچ وقت شفته نمی شود. یکی از دلایلی که بانوان از این برنج استقبال می کنند شرایط پخت اسان ان است.

برنج ایرانی یا برنج خارجی

عطر و طعم برنج خارجی

عطر و طعم برنج ایرانی یا برنج خارجی ؟ از این نظر برنج های خارجی هیچ وقت قابل مقایسه با برنج ایرانی نیستند. برنج های هندی ، پاکستانی و تایلندی هیچ گونه عطر و طعمی ندارد. بعلاوه بر عطر و طعم این برنج ها بسیار بد هضم بوده و در دراز مدت اختلالات گوارشی به وجود می آورد. اینگونه برنج ها را فقط می توان برای یک وعده مصرف کرد برای مثال اگر برنج را برای وعده دیگر نگهداریم برنج نرمی خود را از دست داده و سفت می شود و به هیچ عنوان قابل مصرف نخواهد بود. اما در مقابل برنج اصیل ایرانی مانند برنج هاشمی تالش را می توان در وعده های دیگر در صورت اضافه ماندن گرم کرد و نوش جان کرد.

شرایط نگهداری برنج خارجی

برنج های خارجی به دلیل داشتن مواد نگهدارند بعد از گذشت مدتی شپش نمیزند. اخیرا در خبرها شنیدیم که برنج های وارداتی دارای سم ارسنیک بوده و در چند نمونه گزارش شده موجب مسمومیت برای افراد شده است. ولی با این حال بخاطر قیمت پایین و شرایط اسان پخت و پز خانواده ها از برنج های خارجی استقبال می کنند. فروشگاه برنج تالش با در نظر گرفتن خانواده های کم درآمد محصولات متنوعی را به سبد خود اضافه کرده است که تمام خانواده های ایرانی بتوانند از برنج ایرانی اصلی استفاده کرده و لذت ببرند. محصولاتی همچون برنج هاشمی ۲۰ و ۱۵ درصد شکسته و یا لاشه برنج هاشمی با قیمت های مناسب می تواند جایگزین مناسبی برای برنج های خارجی مصنوعی باشد.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن