01344603369 - 09112820122

برنج خالص

برنج ایرانی خالص : برنج ناخالص به برنجی گفته می شود که چندین برنج نا مرغوب با یک برنج مرغوب مخلوط شده به صورتی که افراد غیر متخصص قادر به تشخیص ناخالصی آن نشوند. مخلوط کردن برنج خالص با ارقام کیفیت پایین از گذشته باب سودجویان بازار برنج بوده است. سودجویان از روش های مختلفی برای مخلوط کردن برنج ها استفاده می کردند.

یکی از معروفترین روشهای مخلط کردن برنج همان لوله گذاری داخله کیسه برنج خالص و پر کردن برنج ناخالص است در این روش سود جویان ۳۰ تا ۴۰ درصد کیسه را با برنج نامرغوب قاطی می کنند. اما امروزه این روش ها منسوخ شده است و سودجویان نیز خود را در مخلوط کردن برنج بروز کرده و حرفه ای تر شده اند. در روش جدید سودجویان چندین نوع برنج فراوری نشده مانند برنج هاشمی و شیرودی را با هم مخلوط می کنند سپس با هم به طور یکسان به برنج تبدیل می کنند. در این روش هر دو برنج به یک شکل و اندازه سفید می شود که در این صورت با نگاه کردن نمی توان برنج را تشخیص داد.

برنج خالص و برنج ناخالص

برنج خالص و برنج ناخالص

برای تشخیص برنج ایرانی خالص از برنج ناخالص راه های متعددی وجود دارد. یکی از راه های تشخیص برنج ایرانی خالص اینست که همه دانه های برنج باید یک اندازه و یک شکل باشند بطور مثال شکل ظاهری برنج هاشمی کمی قد کوتاه تر و به شکل شمشیر است و کمی هم ضخیم تر از برنج شیرودی است این دو نوع برنج در زمان قاطی بودن خیلی سخت است که تشخیص داده شود و فقط برنج فروشان با تجربه و قدیمی می توانند این دو نوع برنج را از هم تشخیص دهند. تنها راه تشخیص این برنج در زمان قاطی بودن فقط هنگام پخت است. زمانی که این برنج پخته می شود شما فقط برنج را برای یک وعده می توانید میل کنید. در وعده های دیگر برنج هاشمی مانند اول نرم و خوش خوراک است ولی برنج شیرودی که با آن مخلوط شده است به صورت خشک و استخوانی باقی می مانند و قابل مصرف نخواهد بود.
حالا چرا سود جویان برنج ها را با هم مخلوط می کنند؟ برای مثال برنج هاشمی به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان در بازار فروخته می شود و برنج شیرودی ۱۱۰۰۰ تومان فروخته می شود حال اگر در یک کیسه ۲۰ کیلویی ۷۰ در صد برنج شیرودی و ۳۰ درصد برنج هاشمی باشد و اگر این برنج را به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان بفروشند ۵۶۰۰۰ تومان در یک کیسه ۲۰ کیلویی به جیب میزنند.
بورس برنج تالش با تضمین اصالت برنج و با خرید مستقیم و بدون واسطه از کشاورزان و فراوری آن جلوی سودجویان را گرفته و برنج یکدست و خالص را با مناسبترین قیمت و به شرط پخت به مشتریان عزیز ارضه میدارد. محصولات فروشگاه اینترنتی برنج تالش را مشاهده و مقایسه فرمایید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن