01344603369 - 09112820122

برنج سبوس دار

برنج در فرآیند برداشت تا عرضه برای فروش مراحلی را طی می کند. یکی از این فرایند ها این است که پوسته های ان از آن جدا می شود و در دستگاه مخصوصی طی فرآیندی ویژه صیقلی می شود و به اعلی ترین درجه ی سفیدی خود می رسد. برنج سفید غذای مورد علاقه ی همه ی خانواده های ایرانی است. اما دانستن این نکته که این محصول می تواند عوارضی را نیز برای بدن ما به همراه بیاورد، سبب می شود که عده ای برای مصرف آن دچار تردید شوند و به غذاهای دیگری روی بیاورند. اما در این میان برنج هایی هم هستند که نه تنها از مضرات برنج سفید در امان اند بلکه می توانند خواصی را نیز برای ما به دنبال بیاورند. یکی از این انواع برنج سبوس دار یا همان برنج قهوه ای است.

برنج قهوه ای ، غلات سبوس دار

به گفته ی کارشناسان تغذیه و متخصصی حوزه ی سلامت، برنج سفید از انواع کربو هیدرات محسوب می شود. نداشتن تعادل در مصرف کربوهیدارت و زیاده روی در مصرف آن می تواند منجر به اضافه وزن شود. اما برعکس برنج سبوسس دار یا همان برنج قهوه ای جزو غلات سبوس دار محسوب می شود.

برنج سبوس دار

برنج سبوس دار

فواید غلات سبوس دار

غلات سبوس دار مزایای زیادی را به همراه دارد و مصرف آن می تواند بدن را از مزایای خود بهره مند کند. یکی از ویژگی های مثبت غلات سبوس دار این است که این ماده غذایی سرشار از فیبر است. فیبر نیز خواص بی نظیری دارد که یکی از آن ها ایجاد سیری برای مدت زمان طولانی است. همچینی این ماده سبب می شود که سوخت و ساز بدن بیشتر شود و در نهایت گوارشی سالم را برای بدن ما به ارمغان می آورد. کارشناسان معتقدند که بیشتر مواد مغذی برنج در همان لایه های بیرونی و پوسته ای نهفته است که به هنگام تهیه ی برنج سفید از آن جدا می شود. با جدا کردن سبوس و پوسته های بیرونی برنج مواد مفید آن را از آن گرفته ایم و چیزی جز کالری به بدن خود نرسانده ایم. کارشناسان معتقدند که اگر برنج سفید را با برنج قهوه ای جایگزین کنیم، می توانیم تا حد زیادی به کاهش وزن خود کمک کنیم.

بهترین برنج ماندران در فروشگاه اینترنتی برنج تالش.

بیشتر بخوانیم: چلو بهتر است یا کته ؟

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن