01344603369 - 09112820122

برنج کهنه و برنج تازه

برنج کهنه و برنج تازه : با شروع شالیکاری که اغلب از اردیبهشت آغاز می شود و تا شهریور ماه به طول می انجامد کشاورزان برای خالی کردن انیار های خود برای انبار کردن شالیهای برنج تازه خود را آماده می کنند. بیشتر کشاورزان برای امرار معاش و برداخت هزینه های کاشت داشت و برداشت برنج محصولات خود را پس از برداشت به فروش میرسانند. کشاورزان دیگر برای اینکه محصولات خود را به قیمت بالاتری به فروش برسانند محصولات خود را در انبار های مخصوص نگهداری می کنند.

اما نگهداری غلات که برنج هم یکی از غلات به حساب میاید کار بسیار دشواری است. کشاورزان به دو شیوه محصولات خود را در انبارها نگهداری می کنند. روش اول به این شکل است که کشاورزان شالی های برنج را بدون اینکه کنباین کنند همراه با ساقه که شلتوک نام دارد به انبارهای مخصوص بنام کتوم برده ودر انجا برای مدت طولانی ذخیره می کنند. در این روش شلتوک ها را در دسته های بزرگ توسط طناب های از جنس ساقه برنج بهم می بندند. پس از گذشت چند ماه برای فروش شلتوک ها باید دانه های برنج را که جو نامیده میشود را از ساقه جدا کنند. عمل جداسازی جو را دستگاه کمباین انجام می دهد. در روش دوم کشاورزان در مزرعه در پایان کار برداشت شالیهای برنج را به جو تبدیل می کنند و در کیسه های ۸۰ کیلویی به خانه می برند. در این مرحله جوها هنوز به برنج تبدیل نشده اند و کشاورزان می توانند محصولات خود را برای مدت طولانی ذخیره کنند.

شالی برنج

شالی برنج

 

کمباین

کمباین

 

کوتم

کوتم

پس از فروش جوی برنج خریداران آنها را به کارخانه های برنجکوبی برده و جوی برنج را به برنج تبدیل می کنند. برنج تبدیل شده اگر درمکانی خشک و خنک نگهداری شود و بدون مواد نگهدارنده باشد تنها به مدت ۱ سال تاریخ مصرف دارد و پس از ان برنج ها شروع به شپش زدن می کنند.

جوی برنج

جوی برنج

جوهای که در اول فصل برداشت به برنج تبدیل می شوند برنج تازه نامیده می شود. برنج تازه تبدیل شده به دلیل بافت نرمی که دارد به مدت ۳ ماه در هنگام پخت نیاز به دقت بیشتری دارد. برنج تازه برای پخت نیازی به خیساندن ندارد همچنین به مقدار آب کمتری نیز برای پختن نیاز دارد. بنابراین خریداران برنج باید دقت کنند درهنگام خرید برنج از تاریخ تولید برنج مطلع باشند. اگر خریداران به هر دلیلی برنج تازه خریداری کردند بهتر است برنج را برای مدت ۲ یا ۳ ماه در بک مکان خنک و خشک نگهداری کنند و پس از گذشت آن شروع به مصرف کنند.
پس از گذشت ۳ ماه برنج تازه به برنج کهنه تبدیل شده وکیفیت بالاتری نسبت به برنج تازه دارد و خوشپخت و خوشمزه تر است. البته به این نکته هم باید توجه کرد که برنج نباید بیش از اندازه کهنه باشد چون ممکن است تا قبل از مصرف شپش بزند.

از محصولات برنج ایرانی در فروشگاه اینترنتی برنج تالش بازدید کنید. ما ارائه دهنده بهترین برنج شمال و بهترین برنج گیلان هستیم . شما میتوانید با کیفیت ترین برنج ایرانی را از سایت ما تهیه کنید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن