01344603369 - 09112820122

تاریخچه شهرستان تالش

تاریخچه شهرستان تالش :تالش نام یکی از تیره‌های آریایی است که محل سکونت اصلی آن‌ها در البرز باختری از جنوب خاوری جمهوری آذربایجان آغاز شده و تا شمال باختری استان گیلان و همه استان اردبیل در ایران ادامه دارد. مطالعه تاریخچه شهرستان تالش می تواند برای طرفدارن برنج تالش جذاب باشد.


شهرستان تالش دارای مساحتی حدود ۲۳۷۳ کیلومتر مربع است و در شمال غرب استان گیلان واقع شده است. این شهرستان یک چهارم خاک استان را تشکیل می‌دهد. این شهرستان که نام خود را از قوم تالش گرفته و به استناد منابع و شواهد بسیار، بازمانده اقوام کادوس باستان و از همسایگان دیرین قوم گیل می‌باشد، از

تالش

تالش

غرب به استان اردبیل، از شمال به آستارا و از جنوب به رضوانشهر و ماسال و از شرق به دریای خزر و انزلی محدود شده و شامل شهرهای پره سر، ماسال، رضوانشهر و عنبران می‌باشد.
تالش دارای آثار باستانی و تاریخی و همچنین جاذبه‌های طبیعی فراوان است و می‌تواند بستر مناسبی جهت رشد و توسعه صنعت گردشگری باشد. ییلاقهای آق اولرمریان، سوباتان، ارده از منطق دیدنی بقعه شاد میلرزان (شاه میلرزان) واقع در روستای خطبه سرا، بقعه آقا سید احمد نال تربه از نوادگان موسی کاظم امام شیعیان واقع در روستای نال تربه، بقعه سلطان سید در مرکز شهر تالش و بقعه سیاه علم خاله سرا در روستای خاله سرا از مکان های زیارتی این شهرستان می باشد.
قلعه لیسار که به دژ سلسال معروف است در روستای لیسار که از قلعه‌های مهم دوران اسماعیلیان بوده و همچنین کاخ قشلاقی نصراله خان سردار امجد که در داخل شهر تالش قرار دارد (و قدمت تاریخی آن مربوط به دوره قاجار است) و کاخ ییلاقی نصراله خان سردار امجد که در روستای مریان آق اولر قرار دارد، از مهم ترین جلوه ها و آثار تاریخی تالش به شمار می روند. تالش دارای پارکی جنگلی به مساحت ۸۰ هکتار، سواحل دریای گیسوم و جاده جنگلی منتهی به آن دارای منظره‌ای بسیار بدیهی می‌باشد که هر ساله مسافران بسیاری را پذیرا می‌باشد.

پس از مطالعه تاریخچه شهرستان تالش می توانید محصولات فروشگاه اینترنتی برنج تالش را مشاهده کنید. در این فروشگاه محصولاتی مثل برنج هاشمی با درجه های کیفی متفاوت ارائه می شود تا هم وطنانمان با هر توان مالی بتوانند عطر برنج ایرانی را بر سر سفره خود داشته باشند.

در تالش انواع محصولات مانند برنج ایرانی ، توتون و مرکبات تولید می شوند. این تنوع و فراوانی محصولات سبب شده که تالش بازارهای هفتگی پررونقی داشته باشد. از جمله بازارهای تالش می‌توان یکشنبه بازار چوبر را نام برد که در آن تنها معاملات دام انجام می شود، پنجشنبه بازار شاندرمن که در آن انواع نهال ها، دست ساخته‌های پشمی و نخی و فراورده‌های محلی مواد غذایی عرضه می‌شود. بازار دیگر که در تالش وجود دارد بازار هشتپر است. اغلب زنان و مردان با لباسهای محلی در این بازار حاضر شده و محصولات منطقه‌ای خود شامل برنج، انواع سبزیها و میوه‌های درختی را به فروش می‌رسانند.
تالش از سه جهت به کوههای تالش می رسد که ادامه رشته کوههای البرز هستند و از طرف دیگر به دریای زیبای خزر منتهی می‌شود. شهرستان تالش یکی از زیباترین شهرهای طبیعی جهان از نظر آب و هوا و پوشش گیاهی و حیوانات ساکن در جنگلهای آن شهرت جهانی دارد.همه ساله جهانگردان زیادی با انگیزه استفاده از فضاها و نمادهای طبیعی تالش به این شهر سفر می‌کنند. نام زبان گویش مردم تالش، تالشی است.
شالیزارهای تالش با چشم انداز زیبا کاخ سبز سردار امجد در هشتپر تالش کاخ میر احمد خان تالشخان اف در لنکران و جاده گیسوم تالش که همه ساله پذیرای میلیون ها ایرانی و جهانگرد می‌باشد دیده می‌شود.

تاریخچه تالش

تاریخچه تالش

 

اگر سوالی در مورد تالش دارید ما میتوانیم شما را در این باره کمک کنیم .

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن