01344603369 - 09112820122

جدا سازی سبوس برنج

سبوس برنج : دانه های جمع آوری شده از مزارع برای فراوری به کارخانه برنج کوبی انتقال داده می شود. سپس دانه ها توسط خشک کن های سنتی و یا مدرن جهت از بین بردن رطوبت قرار می دهند. دانه ها تا زمانی که رطوبت مطلوب به دست می آید در داخل خشک کن می ماند . خشک شدن دانه کمک می کند تا از ترک های حرارتی در دانه برنج جلوگیری شود.

برنج قهوه ای پس از تمیز کردن و بوجاری کردن دانه ها تولید می شود. در این مرحله تنها پوست بیرونی دانه حذف می شود و برنج قهوه ای بدست می آید سبوس برنج نیز در این مرحله به دست می آید. سبوس برنج سرشار از مواد معدنی و ویتامین است. سبوس برنج مصرف دارویی دارد.

در مرحله دوم، لایه های سبوس برنج به وسیله ماشین های مدرن سفید و صیقل داده می شوند تا برنج به رنگ سفید مروارید برسد. این فرآیند به تدریج در چندین مرحله انجام می شود تا دانه های برنج از شکستن حفظ شوند. تعداد مراحل فراوری بستگی به درجه سفیدگی برنج دارد.

مرحله سوم، برنج در مراحل مختلف بر اساس ضخامت و طول درجه بندی می شود تا دانه های ناسالم، خرد شده و شکسته از دانه های خالص و کامل سالم جدا شوند.

فروشگاه اینترنتی برنج تالش ارائه دهنده مرغوب ترین برنج ایرانی درجه یک. برای خرید برنج ایرانی محصولات بورس برنج تالش را مشاهده کنید.

شما میتوانید وارد صفحه اصلی سایت برنج تالش شوید و اقدام به سفارش سبوس برنج دهید . البته سبوس برنج را ما بیشتر به صورت عمده به کارخانه جاتخوراک دام و البته برخی کارخاجات تهیه شامپو و صابون های گیاهی نیز از این محصول استفاده میکنند و با توجه به کیفیت بالا خلوص کامل سبوس ما همواره سفارشات بسیاری را دریافت میکنید

در صورتی که سوالی در مورد جدا سازی سبوس برنج دارید با ما تماس بگیرید

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن