01344603369 - 09112820122

خواص ماش پلو

برنج یک ماده ی غذایی دوست داشتنی است که می توان ها روش های گوناگونی آن را پخت و طیف گسترده ای از غذاها را زیر مجموعه ی آن قرار داد.پخت آن به صورت دمی و آبکش یکی از گونه های غذایی است که می توان با آن بر سر سفره آورد. از طرفی امکان پخت آن به صورت پلو و چلو نیز می تواند تنوع غذایی بی شماری را در بر داشته باشد. پخت برنج به صورت پلو می تواند به همراه انواع حبوبات، سبزی جات، صیفی جات و … صورت گیرد. یکی از انواع حبوبات که به همراه برنج پخته می شود و یک غذای خوشمزه را به دست می دهد ماش است. ماش خواص بی نظیری داد و ترکیب آن با برنج می تواند ما را علاوه بر طعم و عطر بی نظیر غذایی خوشمزه، از فواید بی شماری بهره مند سازد. در این مقاله به بررسی چند خاصیت از بهترین خواص ماش پلو پرداخته ایم.

جوان سازی پوست صورت با مصرف ماش پلو

ماش با خواص بی نظیری که دارد برای پوست بسیار مفید است. ماش حاوی مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان و مس است. از این رو می تواند برای جوان سازی پوست صورت، کاهش چین و چروک صورت و اطراف چشم بسیار مفید واقع شود.

درمان یبوست با مصرف ماش پلو

ماش حاوی مقدار زیادی پکتین است. پکتین نوعی فیبر محلول به شمار می رود. فیبر نیز یک ماده ی بسیار مفید برای درمان و پیشگیری از یبوست به شمار می رود. در حقیقت می توان به راحتی ادعا نمود که برای درمان و پیشگیری از یبوست هیچ ماده ای نمی تواند با فیبر برابری نمی کند. از طرف دیگر میزان بالای فیبر در این ماده ی غذایی سبب می شود که دستگاه گوارش بهبود یابد و عمل هضم به خوبی صورت بگیرد و از این رو می توان گفت که  مزایای بسیار زیادی را برای معده به همراه دارد.

خواص ماش پلو

خواص ماش پلو

بهبود رشد کودکان با مصرف ماش پلو

ماش حاوی مقادیر بسیاری بالایی از انواع ویتامین ها، آهن و مس است و از این رو ماده ای بسیار مناسب برای افزایش رشد کودکان به شمار می آید. از طرف دیگر برخورداری این ماده ی غذایی از میزان بالای آهن می تواند از ابتلای کو دکان و نوزادان به کم خونی و کم آهنی پیشگیری به عمل آورد.

کاهش وزن با مصرف ماش پلو

بر اساس آزمایشات انجام شده، فیبر بالا و پروتئین زیاد موجود در ماش سبب می شود که هورمون های گرسنگی سرکوب شوند و بدن برای مدت بیشتری احساس سیری داشته باشد. از این رو می تواند به مرور زمان از پر خوری و در نهایت افزایش وزن ممانعت نماید و پس مدت زمانی برای کاهش وزن نیز مفید واقع شود.

خرید اینترنتی برنج از فروشگاه برنج تالش.

اگر می خواهید با مضرات برنج سفید آشنا شوید کلیک کنید.

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن