01344603369 - 09112820122

درجه بندی سطح کیفی برنج ایرانی

سطح کیفی برنج ایرانی : برنج ایرانی یکی از خوش عطرترین و مرغوبترین محصولات خطه شمال ایران است. ایرانیان عطر و طعم برنج شمال را با هیچ برنج دیگری عوض نمی کنند. و تنها ممکن است به دلیل این که توانایی مالی کافی برای خرید برنج ایرانی را ندارند رو به مصرف برنج سایر کشورها مانند پاکستانی و هندی و… بیاورند.
اما در هر صورت طرفدار عطر و طعم برنج شمال هستند. برنج ایرانی انواع مختلفی دارد که هریک درجه بندی کیفی خاص خود را دارا می باشد و به همین دلیل می توان برنج ایرانی را با قیمت های متفاوت ارائه داد.


هم وطنان عزیز می توانند در فروشگاه اینترنتی برنج تالش انواع درجه های کیفی برنج هاشمی را مشاهده کنند. برنج هاشمی درجه یک کاملا غربال شده است و کمترین میزان شکستگی را دارد. برنج هاشمی ۱۵ درصد خرد و برنج هاشمی ۲۰ درصد خرد نیز برنج های درجه دو و سه این محصول هستند که با قیمت پایین تر عرضه می شوند.

درجه بندی سطح کیفی برنج ایرانی

درجه بندی سطح کیفی برنج ایرانی

بسیاری از ایرانیان با توانایی مالی کم به جای خرید برنج های خارجی این محصولات ایرانی درجه ۲ و درجه ۳ را خریداری می کنند.
از موارد دیگری که در درجه بندی سطح کیفی برنج ایرانی نقش دارد میزان قد کشیدن و عطر ان پس از پخت است.
اگر از یک برنج با کیفیت در مرحله انبار داری به خوبی نگهداری نشود به سرعت کیفیت خود را از دست خواهد و به نامرغوبترین برنج تبدیل خواهد شد. برنج باید درجایی عاری از نم، خنک و به ویژه خشک انبار شود تا رطوبت درون دانه‌ها تبخیر شود. یکی از آزمون‌های سنتی تشخیص کیفیت برنج، خرد کردن دانه‌ ی برنج زیر دندان است. اگر به سختی خرد شد، نشانه خشکی بیشتر و کیفیت بهتر است.
هرچه میزان خشکی و سفتی دانه برنج بیشتر باشد بهتر است؛ زیرا در هنگام پخت، آب را بیشتر جذب کرده و حجیم‌تر می‌شود و هرچه بیشتر از تاریخ برداشت آن گذشته باشد و بهتر نگهداری شده باشد، کیفیت آن بالاتر رفته است. (البته نه بیش از حد)

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن