01344603369 - 09112820122

درمان یبوست با برنج قهوه ای

درمان یبوست با برنج قهوه ای

درمان یبوست با برنج قهوه ای : برنج قهوه ای همان برنج سفید است با این تفاوت که برنج قهو ه ای به همراه پوسته هایش عرضه می شود و برنج سفید پس از جداشدن از پوسته های خود طی مراحل گوناگون، عرضه می گردد.

به اعتقاد کارشناسان علوم تغذیه، جدا کردن برنج از پوسته های آن، عملی زیانبار است؛ یعنی بعد از آن نه تنها مواد مفیدی برای برنج باقی نمی ماند بلکه با خوردن آن تنها مقدار زیادی کربوهیدرات را وارد بدن خود می کنیم. علیرغم گفته های پیشین کارشناسان در خصوص مضر بودن سبوس برای روده ی بزرگ و و وجود احتمال خراشیدگی روده ی بزرگ با خوردن آن، این روز ها خواص بسیار زیاد آن برای بدن و به خصوص برای دستگاه گوارش به اثبات رسیده است.

یکی از بهترین خواص برنج قهوه ای مزیت های بی نظیر آن برای دستگاه گوارش است. دانشمندان بیان کرده اند که درمان یبوست با برنج قهوه ای میسر می شود و افراد می توانند به مرور زمان دستگاه گوراش خود را با خوردن آن تقویت نمایند.

سبوس بهترین درمان یبوست

کارشناسان تشخیص داده اند که سبوس حاوی مقدار فراوانی فیبر است و از این جهت می تواند در درمان یبوست بسیار بسیار موثر واقع شود. به گفته ی یکی از برجسه ترین پژوهشگران علوم تغذیه ، هیچ ماده ای همچون سبوس نمی تواند یبوست را درمان کند و این ماده برای درمان یبوست در بر دارنده ی بی نظیر ترین خواص است. سبوس باعث می شود که به آسانی مدفوع به سمت روده های کوچک و بزرگ رانده شود و به طور کل برای دستگاه گوارش نقش بسیار موثر مفیدی را ایفا می کند.

درمان یبوست با برنج قهوه ای

درمان یبوست با برنج قهوه ای

خطرات یبوست

برای این که با خطر یبوست بیشتر آشنا شوید لازم است بدانید که ابتلا به یبوست سبب می شود که سموم ناشی از کثیفی های مدفوع وارد خون شود و آن را کثیف و مسموم سازد. عوارض جانبی یبوست، می تواند تاثیراتی بر سیستم عصبی بگذارد و موجب پیری زود رس شود. با آشنایی با خطرات بیشتر یبوست می توانید به ارزش ماده ی غذایی سبوس بیشتر پی ببرید.

خرید برنج ایرانی قهوه ای

بهترین برنج، از لحاظ برخورداری از مواد مغذی و عطر و طعم مطلوب، برنج ایرانی و به خصوص برنج گیلان است. از میان ارقام پر طرفدار ایرانی برنج هاشمی است. هنگام خرید برنج قهوه ای اطمینان حاصل کنید که حتما برنج هاشمی باشد.

بیشتر بخوانید: ۵ فایده ی برنج

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن