01344603369 - 09112820122

روش های پخت برنج

پخت برنج با جوشاندن و یا بخار دادن: برنج به طور معمول به دو شکل کته یا آبکش (یا ترکیبی از اینها) تهیه می شود و در طول این فرایند آب را به خود جذب می کند. پس از جوشیدن یا بخار دادن استاندارد، برنج را می توان به طور مستقیم، به سوپ اضافه کرد، و یا همراه با مواد دیگر به عنوان برنج سرخ شده، استفاده کرد. همچنین از برنج به عنوان مواد اولیه در برخی غذا ها استفاده کرد برای مثال در برگ های انگور، و یا برای انواع مختلف سوشی ( با استفاده از برنج متوسط یا کوتاه دانه). گزارش شده است که قابليت هضم برنج کته در بزرگسالان و کودکان تقريبا ۸۸٪ است.

پخت برنج آبکش: در این روش برنج راآب ریخت سپس ان را جوشاند. هنگامی که برنج تقریبا به طور نصفه پخته شده است، آب اضافی تخلیه می شود و برنج آنرا بخار داده می شود تا اینکه کاملا پخته شود. همانند پیش شستشو و قبل از خیساندن، این روش پخت و پز باعث از بین رفتن مواد مغذی محلول در آب از جمله نشاسته و پروتئین می شود.

پخت برنج

پخت برنج

فرنی برنج یا خمیر: این را می توان با اضافه کردن آب اضافی در هنگام جوش برنج، به طوری که برنج پخته شده اشباع شده و تجزیه می شود و نتیجه بسیار نرم است. فرنی برنج را معمولا به عنوان غذای صبحانه می خورند و همچنین فرنی یک غذای سنتی برای بیمار است.

جهت خرید برنج ایرانی به فروشگاه برنج تالش مراجعه کنید

برنج فشرده: این روش دیگری است که شامل جوشاندن یا بخار دادن برنج است. برنج فشرده در اندونزی (شناخته شده به عنوان کتپات یا لونتونگ) و مالزی (nasi himpit) بسیار محبوب است. به طور سنتی، برنج خام یا نیمه پخته شده درون برگ نارگیل بافته شده یا نوردی یا کیسه موز یا در قالب مخصوص قرار داده می شود و سپس آب پز یا پخته می شود. هنگامی که پخته می شود، برنج یک جرم جامد را تشکیل می دهد، که توسط قالب حاوی آن فشرده شده است. سپس برش باز، برش داده شده و با غذاهای جانبی، سس ها و سوپ ها سرو می شود. بسته های برنج فشرده نیز می توانند به عنوان یک میان وعده با پودر سبزی یا گوشتی پخته شوند.

پخت و پز با آرد برنج: آرد برنج از برنج خام (گلوتن یا غیر غلیظ) ساخته شده است. آرد برنج می تواند به عنوان جایگزین آرد گندم استفاده شود. از آرد برنج می توان در نان، کیک، بیسکویت، پنکیک و دمبلینگ است استفاده کرد. همچنین برای جوشاندن سوپ و سس ها و خمیر کردن برای میان وعده های ترد و سرخ شده استفاده کرد.

زمان پخت برنج: دقیقه به معنی هزاران سال است
زمان پخت برنج توسط دما تعیین می شود که ساختار بلورین نشاسته شروع به ذوب شدن می کند. این دمای ژلاتین سازی (GT) نامیده می شود و در برنج از ۵۵ تا ۸۵ درجه سانتیگراد می باشد.

فروشگاه اینترنتی برنج ایرانی تالش امکان دسترسی و تهیه مرغوبترین برنج شمال را برای هموطنان عزیز فراهم آورده و با حذف واسطه ها گامی جهت کاهش قیمت برنج ایرانی برداشته است.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن