01344603369 - 09112820122

روش پخت برنج

روش پخت برنج : پخت برنج به روش ایرانی بسيار متفاوت و در مقايسه با ساير فرهنگ ها کاملا پیچیده است. این روش پخت برنج می تواند کمی زمانبر و خسته کننده به نظر برسد. اما فضیلت کلیدی در سنت آشپزی ایرانی صبر است. پختن غذای خوب ایرانی هنر است. مهمترین نکته در ذهن ها این است که ایرانی ها از هر نوع برنجی برای پخت و پز استفاده نمی کنند. آشپزی با برنج ایرانی دارای چند ترفند است که شما در پختن برنج سایر کشورها این ترفندها را ندارید. مراحل پخت برنج ایرانی به ترتیب عبارتند از: شستشو، جوشیدن، تخلیه، و در نهایت روش های بخار دادن است. به عنوان مثال، ایرانیان به طور معمول برنج خود را با یک دمکنی(یک پوشش پلاستیکی پارچه ای مناسب) پوشش می دهند تا بخار از آن خارج نشود تا خوب دم بکشد.

روش پخت برنج ایرانی

روش پخت برنج ایرانی

مراحل پخت برنج ایرانی

روش پخت برنج ایرانی به شیوه آبکش : قبل از پخت برنج باید برنج را به خوبی خیس کرد. برنج را بعد از پاک کردن، با آب ولرم بشویید تا آب روی برنج شفاف شود. بهتر است عمل خیساندن یک یا دو ساعت قبل از پخت برنج انجام شود.

بعد از خیساندن برنج آب برنج را خالی کرده و به ازای نصف پیمانه برنج یک پیمانه آب جوش اضافه کنید. برای مثال برای ۳ پیمانه برنج ۶ پیمانه آب اضافه کنید. منظور از پیمانه همان فنجان چای خوری یا استکان است. بعد از اضافه کردن آب نوبت نمک است. اگر می خواهید برنج را به صورت آبکش بپزید، لازم نیست نگران مقدار نمک باشید، چرا که بعد از آبکشی می توانید با ریختن آب، نمک اضافی آن را بگیرید ولی اگر می خواهید برنج را به صورت کته بپزید، نمک آن را به اندازه کافی بریزید تا شور نشود.

فروشگاه اینترنتی برنج تالش ارائه دهنده مرغوبترین برنج ایرانی! بورس برنج تالش با حذف واسطه ها در فروش برنج، بهترین برنج ایرانی را با بهترین قیمت بر سر سفره هر ایرانی می آورد.

برای قد کشیدن برنج، انتخاب ظرف مناسب بسیار مهم است. قابلمه برنج را روی شعله آتش قرار دهید تا خوب جوش بخورد. برای آنکه از زمان آبکش کردن برنج مطمئن شوید، یک دانه برنج در حال جوش را بردارید و بین دو انگشتتان له کنید. برنج باید کمی میان انگشتانتان له شود و خشک نباشد اما مغز آن مقدار کمی سفت باشد. وقتی از پخت برنج مطمئن شدید، آن را داخل آبکش ریخته و روی آن آب ولرم بریزید تا هم نمک اضافه برنج گرفته شود و هم کمی از حرارت بیفتد. برای دم کردن برنج ابتدا قابلمه مناسبی آماده کرده و داخل آن مقداری روغن بریزید، به اندازه ای که کف قابلمه چرب شود. قابلمه را روی شعله اجاق گاز بگذارید تا داغ شود. سپس آن را از روی اجاق بردارید و کف قابلمه را با توجه به ذائقه خود پوشش دهید. در ایران معمولا از نان، حلقه های سیب زمینی یا هر ماده دیگری استفاده می کنند.

بعد از اینکه ته دیگ را با سیب زمینی، نان یا هر چیز دیگری پوشش دادید، برنج داخل آبکش را با کفگیر بزرگ داخل قابلمه بریزید به طوری که برنج به صورت کوه داخل قابلمه قرار گیرد و به دیواره های قابلمه نچسبد. بعد از اینکه کل برنج را در قابلمه ریختید، در کاسه دیگری مخلوط روغن و آب را روی اجاق داغ کرده و روی برنج بریزید، سپس در قابلمه را ببندید؛ در این مرحله شعله اجاق باید زیاد باشد. در این روش پخت برنج قبل از اینکه در قابلمه را بگذارید با انتهای قاشق داخل برنج چند سوراخ ایجاد کنید. این امر باعث می شود همه برنج به طور یکسان پخته شود.

بعد از قرار دادن دم کنی، وقتی از قابلمه کمی بخار بیرون زد، دم کنی را بگذارید و شعله را کم کرده و بگذارید برنج دم بکشد. معمولا برای دم کشیدن پلوی ساده همراه با ته دیگ نان یا سیب زمینی یک ساعت و نیم زمان لازم است.

اگر میخواید یک آشپزی نمونه و یک برنج خوش مزه و خوش عطر و طمع را تجربه کنید حتما غذای خود را با برنج ایرانی و البته برنج گیلان و برنج مازندران امتحان کنید

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن