01344603369 - 09112820122

سورتینگ برنج

سورتینگ برنج چیست : قبل از بسته بندی، برنج از طریق مرتبساز رنگی یا سورتینگ برای حذف دانه های رنگ شده سورت می شود و از این رو محصول نهایی تولید می کند که همه ی دانه ها یکنواخت و بدون رنگ هستند. مرتب سازی رنگ یک فرایند کنترل کامپیوتری است که در آن از تکنولوژی CCD برای بازرسی نوری با وضوح بالا از هر دانه استفاده می کند. این فرایند باعث می شود که دانه های زرد رنگ و یا قرمز رنگ از دانه های سالم حذف شوند.

دستگاه سورتینگ برنج
دستگاه سورت برنج، سورتینگ برنج یا مرتبساز برنج فرایندی کنترل کامپیوتری است که در آن از تکنولوژی CCD برای بازرسی نوری با وضوح بالا از هر دانه استفاده می شود. این فرایند باعث می شود که دانه های زرد رنگ و یا قرمز رنگ از دانه های سالم حذف شوند. دستگاه سورتینگ شکل (۱) باعث افزایش کارایی ظاهری برنج می شود. همچنین با سورت برنج نتایج عالی در بهبود ایمنی مواد غذایی با حذف مواد خارجی مانند سنگ، شیشه، پلاستیک و سایر مواد ناخواسته به دست می آید شکل (۲). این دستگاه از سال ۱۳۹۳ از چین وارد استان گیلان و مازندران شده است. برنج قبل از اینکه وارد دستگاه سورتینگ شود با دستگاه دیگری به نام دستگاه بوجاری الک زده می شود بطوری که خروجی دستگاه بوجاری به دستگاه سورت متصل است. مکانیزم کاری دستگاه سورتینگ بدین گونه است که برنج های خالص شده از نظر شکستگی وارد دستگاه سورت شده سپس بر به وسیله بالابر درون مخزن شیشه ای ریخته می شود. برنج داخله محفظه شیشه ای به صورت خطی بر روی یک صفحه مخصوص که دارای کانال های ریز می باشد قرار می گیرد. سپس اشعه لیزر بر روی این صفحه که برنج درحال حرکت هست تابیده میشود. ناخالصی برنج توسط لیزر تشخیص داده می شود. پس از تشخیص ناخالصی توسط پمپ باد از برنج خالص جدا می شود. پس از اینکه برنج به صورت کامل پاک سازی شد توسط دستگاه بالابر به داخل مخزن بسته بندی ریخته می شود. سپس با توجه به نیاز مشتریان در کیسه های ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ و بیشتر بسته بندی می شوند.
دستگاه های سورتینگ بسته به عملکرد خود به انواع ۵، ۷ و ۸ کاناله تقسیم می شوند. خروجی دستگاه ۷ کاناله از دو نوع ۳ و ۵ کاناله بیشتر است. دستگاه سورتینگ قادر به پاکسازی ۲۰ تن برنج در ساعت را دارد. همچنین این دستگاه را می توان برای مرتب سازی انواع مختلف برنج برنامه ریزی کرد.
بورس برنج تالش این افتخار را دارد به مشتریان خود این اطمینان را بدهد که تمام محصولات خود را با بهترین و مدرن ترین تجیهزات پاکسازی، درجه بندی و بسته بندی کرده و به دست مشتریان برساند.

سورتینگ برنج

 

سورتینگ برنج

سورتینگ برنج

اشتراک در تلگرام
کلمات کلیدی :

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن