01344603369 - 09112820122

محصولات برنج

در این مقاله درباره انواع محصولات برنج اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد و خواص و کاربرد های هریک از این محصولات که از مشتقات برنج هستند را بررسی خواهیم کرد.

سبوس برنج
این محصول از لایه بیرونی برنج قهوه ای تولید می شود. با توجه به میزان بالای ویتامین B6، آهن، فسفر، منیزیم، پتاسیم، نیکسین و تیامین آن در غلات، مخلوط و کنسانتره های ویتامین استفاده می شود. همچنین غنی از فیبر است. این محصول برای تقویت مو سر نیز استفاده می شود. دامداران از این محصول برای تامین غذای دام های خود استفاده می کنند.
روغن سبوس برنج
روغن سبوس برنج از لایه بیرونی برنج قهوه ای گرفته می شود. می توان بجای استفاده از روغن های پالم دار از روغن سبوس برنج استفاده کرد، طعم و مزه لذیذ به غذای شما می بخشد. مطالعات نشان داده است که در کاهش کلسترول خون مؤثر است.


آرد برنج
یکی دیگر از محصولات برنج آرد برنج می باشد. این محصول از برنج سفید یا قهوه ای تولید می شود. عاری از گلوتین است و بدون آلرژی. مورد استفاده برای تولید ماکارونی برنج، فرنی، شیرینی و غذا های میان وعده.

انواع برنج ایرانی و محصولات برنج ایرانی را می توانید در فروشگاه اینترنتی برنج تالش خرید کنید.

پوست برنج
از لایه بیرونی برنج ایرانی بدست میاید. کشاورزان از این محصول برای جلوگیری از حمله حلزون ها به باغ های سبزی استفاده می کنند. همچنین باغبان ها برای مرطوب نگه داشتن باغچه های خود از این محصول استفاده می کنند.
نشاسته برنج
تولید شده از اندوسپرم دانه، به عنوان ضخیم کننده در سس و دسر استفاده می شود. همچنین در تولید شربت برنج استفاده می شود. که حاوی ۹۰ تا ۹۳ درصد وزن دانه است.
برنج شکسته یا نیمدانه
برنجی که در فرایند فراوری به چند قسمت شکسته شده است. (که کمتر از ¾ از یک هسته کامل هستند) در تولید محصولات مختلف از جمله آرد برنج و غذاهای محلی و شعله زرد استفاده می شود. برنج شکسته خود به چند قسمت تقسیم می شود. ریزه برنج، لاشه، چهار پاره انواع مختلف آن هستند. ریزه برنج را آرد کرده و در پخت شیرینی های محلی مانند نان برنجی، نان خرمایی و کاک استفاده می کنند. از لاشه به عنوان وعده غذایی و بجای برنج استفاده می کنند و از چهارپاره در انواع آش ها و شعله زرد استفاده می کنند

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن