01344603369 - 09112820122

مزایای برنج سبوس دار

برنج سبوس دار همان برنج قهوه ای است. و برنج قهوه ای همان برنج سفید است که پوسته های آن به طور کامل از آن جدا نشده است. برنج سفید که یکی از پر طرف دار ترین غذاهای این روزهای خانواده های ایرانی است . خانواده های ایرانی حاضر نیستند هیچ جایگزینی برای آن در نظر بگیرند. اما گویی غافل اند از این که مصرف بیش از حد و خارج از تعادل این ماده ی غذایی می تواند عواقبی را نیز به دنبال داشته باشد. بروز مشکلاتی همچون چاقی، تشدید دیابت و مواردی اینچنینی می تواند از عوارض برنج سفید باشد. چندی است که متخصصان سلامت و کارشناسان تغذیه توصیه ی موکدی دارند مبنی بر این که افرا به خصوص اشخاص مبتلا به چاقی و دیابت، برنج غذایی را جایگزین برنج سفید کنند. ما در این جا قصد داریم تا درباره ی عواقب برنج سفید و مزایای برنج سبوس دار یا همان برنج قهوه ای مطالبی را مطرح کنیم.

برنج قهوه ای و مزایای سبوس موجود در آن

کارشناسان تغذیه و متخصصان حوزه ی سلامت معتقدند که تمام خواص برنج در پوسته های آن نهفته است. بنابر این با جدا کردن پوسته از برنج چیزی از خواص آن باقی نمی ماند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای برخورداری از خواص بی نظیر سبوس برنج، برنج سفید را مصرف کنند اما اگر می دانستند برنج قهوه ای که گونه ای از غلات سبوس دار است حاوی چه خواصی است، شاید بیشتر از پیش برای استفاده از آن رغبت نشان می دادند.

مزایای برنج سبوس دار

مزایای برنج سبوس دار

خواص برنج قهوه ای چیست ؟

برنج قهوه ای به خاطر وجود پوسته هایی که در آن وجود دارد، دارای خواص بی نظیری است. این ماده ی خوراکی، جزو غلات به حساب می آید. به گفته ی کارشناسان غلات سبوس دارد، از فیبر برخورداراست. فیبر هم مزایای بسیار زیادی دارد. یکی از خواص فیبر، بالا بردن سوخت و ساز بدن است. بدین طریق، شما عزیزان علاوه بر اینکه با پرهیزاز برنج سفید، بد ن خود را از عوارض کربوهیدرات در امان نگه داشته اید بلکه با خوردن برنج قهوه ای به جای آن و جایگزین کردن این ماده ی غذایی مفید با آن همه کربوهیدارت می توانید شرایطی را مهیا کنید که بدن شما به امکان چربی سوزی بالایی دست یابد و به این وسیله خود را از مزایای خوردن آن بهره مند کنید. کارشناسان گفته اند که خوردن برنج قهوه ای می تواند به اندازه ی ۳۰ دقیقه پیاده روی باعث چربی سوزی در بدن ما شود. خاصیت دیگر برنج قهوه ای این است که به شما کمک می کند که غذای خود را به راحتی هضم کنید و بنابر این برای دستگاه گوارش شما خواص زیادی را به همراه دارد.

برنج ایرانی می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

بیشتر بخوانید : نکات مهم برای پخت بهتر کته .

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن