01344603369 - 09112820122

مناسب ترین زمان برای مصرف برنج

برنج سفید حاوی کربوهیدرات است که می تواند منجر به انواع بیماری همچون اضافه وزن، چاقی ناحیه ی شکم و پهلو ها و ران ها و در نتیجه بر هم خوردن تناسب بدن و همچنین ایجاد دیابت شود. از این رو همواره توصیه هایی برای پرهیز از مصرف این ماده ی غذایی صورت گرفته است.

ت. اما کارشناسان تحقیقات جدیدی در این رابطه انجام داده اند که در آن به نتایج جالب توجهی نیز رسیده اند. آن ها دریافته اند که اگر در زمان های مخصوصی نسبت به خوردن کربوهیدرات هایی همچون برنج و نان اقدام به عمل آوریم، نه تنها دچار اضافه وزن و انواع بیماری ها نمی شویم، بلکه می توانیم بدن خود را از مزایای دیگری نیز بهره مند سازیم. ما در اینجا به بیان مناسب ترین زمان برای مصرف برنج و سایر کربوهیدرات ها می پردازیم.

زمان مناسب برای خوردن برنج چه موقع است؟

تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است بر روی افرادی صورت گرفت  که بر اثر ابتلا به بیماری دیابت در بیمارستان بستری بوده اند. سه روش مصرف کربو هیدرات موضوع بحث محققان بوده است که به آن ها اشاره می کنیم:

  •  خوردن کربوهیدرات (مانند نان و برنج) ۱۰ دقیقه پس از مصرف سبزی و پروتئین
  • خوردن سبزی و پروتئین ۱۰ دقیقه پس از مصرف کربوهیدرات
  • مصرف همزمان سبزی و پروتئین با کربوهیدرات
مناسب ترین زمان برای مصرف برنج

مناسب ترین زمان برای مصرف برنج

نظر دانشمندان درباره ی بهترین زمان مصرف برنج چیست؟

متخصصان و محققان مربوطه پس از انجام این آزمایش دریافتند که مصرف برنج و نان ۱۰ دقیقه پس از خوردن سبزی جات و پروتئین (به عنوان غذای اصلی) توانسته است قند خون را به میزان ۶۰ درصد کاهش دهد. البته مصرف همزمان کربوهیدرات و پروتئین نیز در کاهش ۴۰ درصدی قند خون بسیار موثر بوده است. اما در حالت دوم قند خون افراد افزایش نشان داده است.

بنابر این بهترین زمان مصرف برنج و نان ۱۰ دقیقه پس از صرف غذای اصلی که می تواند شامل انواع سبزیجات باشد، کاهش دهنده ی قند خون افراد است و می تواند برای درمان دیابت بسیار مفید واقع شود.

نکته ی طلایی در خصوص مصرف برنج بعد از سبزیجات

محققان ثابت کرده اند که شما با مصرف برنج و نان پس از خوردن سبزیجات نه تنها قند خون خود را کنترل می کنید بلکه میتوانید چاقی و افزایش وزن خود را نیز درمان کنید و در این زمینه نیز گام بزرگی برای کمک به خود بردارید.

خرید اینترنتی برنج

این روز ها که امکان خرید اینترنتی برای شما عزیزان فراهم است، شما عزیزان می توانید با خرید اینترنتی برنج از فروشگاه اینترنتی برنج تالش خیال خودتان را بابت راحت کنید. این فروشگاه عرضه کننده ی انواع برنج شمال همچون برنج طارم است که عطر و بویی ممتاز دارد. اگر به دنبال برنج با کیفیت مرغوب و عطر و طعم دلپذیر دارید به شما توصیه می کنیم به این سایت سری بزنید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن