01344603369 - 09112820122

مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی خورش قرمه سبزی چیست؟

برنج ایرانی اگر به صورت چلو پخته شود معمولا با انواع کباب یا انواع خروش سرو می شود. یکی از انواع خورشی که با چلو سرو می شود، خورش قرمه سبزی است. از آن جایی که ذائقه ی ایرانی ها به سمت غذاهای ترش و شور سوق داده می شود، قرمه سبزی به عنوان نماد ذائقه ی ایرانی مطرح می شود. در ایران یکی از فاکتورهای اثبات کدبانو گری بانوان، پختن یک قرمه سبزی ایده آل است. به جرات می توان گفت که هیچ ایرانی ای پیدا نمی شود که قرمه سبزی جزو غذاهای مورد علاقه اش نباشد. فقط ممکن است گاهی وجود گوشت و بوی شنبلیله در آن سبب شود برخی از خانوم ها از خوردن آن سر باز بزنند. قرمه سبزی یک غذای کامل و ایده آل است که می تواند مواد مغذی فراوانی را به بدن برساند. ما در این مقاله می کوشیم تا به اختصار به شما بگوییم که مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی قرمه سبزی چیست؟ و چه چیزی سبب می شود که این غذا به عنوان یک غذای کامل مطرح شود؟

سبزی قرمه سبزی چیست؟

سبزی موجود در قرمه سبزی متشکل از چند نوع تره، گشنیز، جعفری و کمی شنبلیله است. هر کدام از این سبزی ها خواص منحصر به فرد خودش را دارد و می تواند آثار بسیار مفیدی برای بدن ما داشته باشد. شنبلیله عطر بسیار خوشی به غذا می دهد، برای بهبود دستگاه گوارشی بسیار موثر است. اشتها آور است، حاوی آهن و فسفر و ویتامین دی است. با وجود مقدار کم این سبزی در خورش، آثار بی نظیری بر روی بدن ما می گذارد. سایر سبزی های موجود در این غذای دوست داشتنی نیز حاوی املاح و ویتامین هایی است که بدن ما را از وجود خود بهره مند می سازند.

مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی خورش قرمه سبزی چیست؟

مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی خورش قرمه سبزی چیست؟

خواص لوبیا چیست؟

یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده ی قرمه سبزی لوبیا است. لوبیا انواع گوناگونی دارد و می تواند از هر کدام از آن ها برای پخت قرمه سبزی استفاده کرد. حتما بارها شنیده اید که لوبیا می تواند جایگزین گوشت قرمز شود و حتی اگر کسی میلی به گوشت نداشته باشد می تواند با خوردن لوبیا کمبود های بدن خود را جبران کند. لوبیا  مقدار زیادی فیبر و کلسیم و پروتئین گیاهی است.

خواص لیمو امانی چیست؟

لیمو امانی یکی دیگر از مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی قرمه سبزی است که خواص بی نظیری دارد. لیمو امانی می تواند چربی های اضافه ی غذا را به خود جذب کند از این رو توصیه می شود که از خوردن لیمو امانی بپرهیزید. لیمو امانی می تواند باعث هضم بهتر غذا شود و می تواند ضررهای گوشت قرمز را از بین ببرد.

برنج

قرمه سبزی به همراه برنج خورده می شود. برنج خواص بی نظیری دارد که در مقاله های بی شماری به آن اشاره شده است. اما باید در نظر داشت که از برنج خوش عطر و طعم استفاده کنید تا لذت غذا را دو چندان نماییم. برای این منظور توصیه می کنیم که برنج شمال را استفاده کنید. برای خرید برنج ایرانی و برنج شمال می توانید به فروشگاه اینترنتی برنج تالش مراجعه نمایید و برنج راتون هاشمی را تهیه نمایید و با کمک آن پلو خورشی بی نظیر را تهیه نمایید.

 

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن