01344603369 - 09112820122

مهم ترین نکته ها درباره استامبولی چیست؟

استامبولی یکی از محبوب ترین غذاهایی است که معمولا طرفدارانی از همه ی سنین دارد. بزرگ و کوچک، زن و مرد در خانواده های ایرانی آن را دوست دارند و غالبا در میان برنامه ی غذایی هفتگی هر خانواده ی ایرانی یک وعده استامبولی وجود دارد. کسی نمی داند که وجه تسمیه ی استامبولی چیست. اما از آن جایی که ترکیه ای ها غالبا عاشق این هستند که برنج را به صورت پلو و به صورت ترکیبی با سایر اقلام غذایی همچون گوجه و انواع سبزی و غیره بپزند، می توان حدس زد که این غذا یک خوراک وارداتی است و احتمالا یادگاری از کشور ترکیه. ما در این مقاله سعی داریم تا به این مسئله بپردازیم که مهم ترین نکته ها درباره استامبولی چیست؟ به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

روش های متفاوت پخت استامبولی چیست؟

استفاده از برنج و گوجه برای پخت استامبولی

تهیه ی استامبولی و شیوه ی طبخ نزد هر کسی به گونه ای متفاوت صورت می گیرد. برخی برای پخت آن تنها از گوجه ی رنده شده استفاده می کنند و آن را استامبولی می نامند. گرچه عده ای نیز معتقدند که این غذا استامبولی نیست و بر آن نام گوجه پلو را می نهند.

استفاده از گوشت چرخ کرده در استامبولی

برخی علاقه ای به استفاده از گوشت چرخ کرده در استامبولی ندارند اما عده ای نیز معتقدند که استفاده از گوشت چرخ کرده برای پخت استامبولی باعث خوشمزه تر شدن آن می شود و غذا را بهتر می کند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر در نظر دارید که گوشت چرخ کرده به استامبولی خود بیفزایید حتما گوشت آن را پس از این که پیاز در حال سرخ شدن به آب افتاد، به آن بیفزایید و اجازه دهید که گوشت آن قدر بپزد که طعمش عوض شود و رنگش تغییر کند و آب آن نیز به صورت کامل خشک شود.

مهم ترین نکته ها درباره استامبولی چیست؟

مهم ترین نکته ها درباره استامبولی چیست؟

افزودن پیاز به استامبولی

استفاده از پیاز در استامبولی نیز از ضروریات نیست. این هم به سلیقه و ذائقه ی شما بستگی دارد. پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید از گوشت در استامبولی خود استفاده کنید پیاز هم به آن بیفزایید تا طعم گوشت بهتر شود و بوی نامطبوع آن از بین برود.

استفاده از برنج ایرانی برای پخت استامبولی

یکی از بهترین پیشنهادات برای پخت استامبولی این است که برای آماده کردن این غذا حتما از برنج ایرانی استفاده کنید. زیرا عطر و طعم آن سبب می شود که شما غذایی بهتر و خوش مزه تر داشته باشید. به شما توصیه می کنیم که برای پخت استامبولی و انواع دیگر پلو از برنج طارم استفاده کنید و لذت خوردن غذایی بی نظیر را تجربه کنید.

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن