01344603369 - 09112820122

نکات مهم برای پخت بهتر کته

بر اساس گفته های کارشناسان، ما با آبکش کردن برنج، باعث می شویم که تمام ویتامین های آن مخصوصا ویتامین های گروه ب و به ویژه ویتامین ب یک، از آن جدا شود و در واقع با آب کش کردن، مواد مغذی برنج را از بین می بریم. جالب توجه است که بر خلاف عقیده ی رایج شستن بیش از حد برنج و آب کش کردن آن سبب از بین رفتن نشاسته ی آن نمی شود و ماهیت برنج با نشاسته در آمیخته است. بنابر این تصور نکنید که با آبکش کردن برنج قدمی در راستای لاغری خود برداشته اید. بدانید و آگاه باشید که آب کش کردن برنج، نتیجه ای جز از بین رفتن خواص آن در بر ندارد. از این رو توصیه ی غالب این است که برنج را به صورت کته بپزید و علاوه بر حفظ عطر و طعم آن، بدنتان را نیز از وجود مواد مغذی آن برخوردار سازید. پخت کته گاهی دشوار به نظر می رسد و هر کسی نمی تواند از پخت آن به خوبی بر بیاید از این رو ما در این مقاله در صدد آن هستیم که نکات مهم برای پخت بهتر کته را به شما بگوییم. شما عزیزان می توانید با خواندن و به کار بردن این نکته ها کته ای بهتر و خوشمزه تر و خوش عطر تر، از آب در بیاورید.

آب دار بودن کته پیش از دم کردن

نکته ی مهمی که برای پخت کته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است میزان آبی است که برای آن در نظر می گیرید. اگر زیاد آب بریزید در نهایت برنجی له و شفته تحویل خواهید گرفت و اگر کم آب بریزید، برنجتان خام و نپخته خواهد شد. بنابرانی بسیار مهم است که از میزان آب کافی استفاده کنید. برای هر پیمانه برنج ایرانی باید یک پیمانه آب استفاده کنید و در نهایت یک پیمانه علاوه بر تعداد پیمانه ها به آن بیفزایید. پس از افزودن آب و روغن و نمک باید شعله را کمی بیشتر کنید تا آب به جوش بیاید و کمی از آن ضمن جوشش، بخار شود. در نهایت باید توجه داشته باشید که پیش از این که برنج را دم کنید، باید کمی آب در قابلمه وجود داشته باشد تا به هنگام دم شدن، بخار آن سبب پخته شدن و نرم شدن برنج شود.

نکات مهم برای پخت بهتر کته

نکات مهم برای پخت بهتر کته

انتخاب قابلمه ی مناسب

یکی از نکته های بسیار مهم برای این که برنج شما به خوبی قد بکشد و پخته شود این است که باید در انتخاب سایز قابلمه دقت لازم را به عمل آورید. برنج برای این که بتواند به خوبی نرم شود، دم بکشد و قد بلند شود باید در قابلمه ای با سه برابر حجم خود پخته شود.

خیساندن برنج

یکی از نکات ضروری برای برنج این است که باید به مدت حداقل یک ساعت پیش از پخت، خیس بخورد. نکته ی قابل توجه دیگر این است که باید به هنگام خیساندن برنج به مقدار کافی در آن نمک بیفزایید تا از وا رفتن آن جلوگیری کنید.

کته را زیاد هم نزنید

توجه داشته باشید که هم زدن برنج می تواند باعث شکسته شدن آن شود و گاهی باعث بروز مشکلاتی در آن می شود. بنابر این به جز ابتدای کار به هنگام ریختن برنج در قابلمه، از هم زدن آن خودداری کنید.

انواع برنج ایرانی همچون برنج راتون هاشمی برنج هاشمی و … را در فروشگاه اینترنتی برنج تالش مشاهده و در صورت تمایل خریداری نمایید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن