01344603369 - 09112820122

هرگز برنج با ماست نخورید

یکی از مسائل مهمی که برای حفظ سلامتی خود باید به آن توجه ویژه داشته باشید، مسئله ی تداخلات مضر غذایی است. باید توجه داشته باشید که مصرف همزمان برخی مواد غذایی با یکدیگر می تواند سبب ایجاد بیماری هایی برای بدن شود.  برنج در ایران یکی از غذاهای پر مصرف خانواده هاست. این غذا به صورت پلو و چلو پخته می شود. اگر به صورت چلو پخته شود، معمولا به همراه کباب یا انواع خرش مصرف می شود و اگر به صورت پلو پخته شود که عموما شامل عدس پلو، استامبولی، سبزی پلو، کلم پلو و غیره است، به همراه سبزی یا دوغ و ماست یا ترشی مصرف می شود. در حالت چلویی هم گاهی ماست به همراه غذا مصرف می شود. اما باید توجه داشته باشید که مصرف همزمان برنج و ماست مضرات بسیار زیادی را به همراه دارد و از این رو کارشناسان تغذیه خوردن این دو ماده ی غذایی را به همراه یک دیگر منع کرده اند. ما در این مقاله به شما گوشزد می کنیم که هرگز برنج با ماست نخورید و البته به دلایل آن هم اشاره می نماییم.

چرا خوردن برنج با ماست خطرناک است ؟

برنج یک ماده ی غذایی بسیار سرد است. ماست نیز از طبیعت سرد و تر برخوردار است. مصرف دو ماده ی سرد و تر به همراه یک دیگر سبب می شود که سردی و تری در بدن ما افزایش پیدا کند و خطراتی را برای بدن ایجاد نماید. افزایش سردی و تری می تواند بر روی مغز انسان اثرات بسیار منفی داشته باشد و در دراز مدت فراموشی و کودنی و سستی و تنبلی مغز را به همراه می آورد.

هرگز برنج با ماست نخورید

هرگز برنج با ماست نخورید

از همین امروز خوردن برنج با مواد غذایی دارای طبیعت سرد را ترک کنید

مهم ترین نکته ای که رعایت آن را به شما توصیه می کنیم این است که باید از مصرف برنج به همراه مواد خوراکی سرد بپرهیزید و به جای آن برنج ایرانی را که دارای طبیعتی سرد است، به همراه موادی با طبیعت گرم مصرف نمایید. برای مثال می توانید در کنار برنج چند عدد خرما میل نمایید. در این صورت می توانید تا حدودی سردی و تری ماده ی غذایی را کاهش دهید و از بدن خود در برابر بیماری های احتمالی مراقبت نمایید.

خرید برنج ایرانی

یکی دیگر از توصیه هایی که در خصوص برنج و مصرف آن ، همواره از سوی کارشناسان ارائه شده است این است که از مصرف برنج خارجی بپرهیزید و به جای آن برنج شمال را بر سر سفره های خود بیاورید. زیرا برنج ایرانی از مضراتی که  مصرف برنج خارجی می تواند به همراه داشته باشد، عاری است و می تواند شما را در برابر خطرات که برنج خارجی برای شما به بار می آورد، مصون بدارد. به شما توصیه می کنیم که برای خرید برنج ایرانی به فروشگاه اینترنتی برنج تالش مراجعه نمایید و برنج ایرانی را مانند برنج دودی هاشمی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، خریداری نمایید.

 

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن