01344603369 - 09112820122

پس از برداشت برنج چه اتفاقی می افتد؟

برداشت برنج  : فرآینده آماده سازی برنج شمال شامل مراحلیست که در ادامه این مطلب مرحله به مرحله نام خواهیم برد. در این مقاله با مراحل پس از برداشت آشنا خواهید شد و درخواهید یافت که چرا یک نوع برنج قیمت های متفاوتی دارد.

خشك كردن

خشک کردن این روند است که محتوای رطوبت دانه را برای ذخیره سازی به سطح ایمنی کاهش می دهد. این مهمترین عملیات پس از برداشت محصول برنج است. تاخیر در خشک شدن، خشک شدن ناقص یا خشک شدن بی اثر، کیفیت دانه را کاهش می دهد و باعث تلفات می شود.

برداشت برنج ایرانی

مراحل پس از برداشت برنج شمال

مراحل پس از برداشت برنج شمال

 

ذخیره سازی

ذخیره سازی دانه برنج معمولا برای در امان ماندن از رطوبت، جوندگان، پرندگان، حشرات و میکرو ارگانیسم ها انجام می شود. به طور معمول برنج باید در پوسته خود حفظ شود زیرا پوسته برنج خود برخی از محافظت ها را در برابر حشرات را فراهم می کند. در بانک المللی ژن برنج، که دانه برنج از بیش از ۱۱۸،۰۰۰ نوع مختلف برنج حفظ شده است، دانه برنج در خلاء بسته بندی شده، فریزر در ۱۸- درجه سانتیگراد نگهداری می شود، جایی که می تواند برای ۱۰۰ سال باقی بماند. امکانات ذخیره سازی برنج، بسته به مقدار ذخیره شده دانه، هدف ذخیره سازی، و محل فروشگاه، به شکل های مختلفی شکل می گیرد.

سیستم ذخیره سازی خوب باید شامل موارد زیر باشد:

  • حفاظت از حشرات، جوندگان و پرندگان با اجازه دادن به حفظ بهداشت مناسب
  • سهولت بارگیری و تخلیه
  • استفاده موثر از فضا
  • سهولت در نگهداری و مدیریت
  • جلوگیری از نفوذ رطوبت دوباره پس از خشک شدن
  • راه حل های خاص برای برطرف کردن چالش های ذخیره سازی برنج در مناطق گرمسیری.

تبدیل کردن

تبدیل کردن یا فرزکاری یک مرحله مهم پس از برداشت برنج است. هدف اصلی سیستم فرزکاری برنج این است که پوسته را از دانه برنج جدا می کند و یک دانه خوراکی برنج تولید می شود که به اندازه کافی خرد شده و از ناخالصی درآمده. اگر تنها پوسته برداشته شود، برنج “قهوه ای” به دست می آید. اگر برنج بیشتر مالت یا جلا داده شود، برنج سفید بدست می آید.
سیستم فرزکاری برنج می تواند یک فرایند یک یا دو مرحله ای یا یک فرآیند چند مرحله ای باشد. بسته به نیاز مشتری، برنج باید دارای حداقل دانه های شکسته باشد. عمل جدا‌‌سازی برنج‌های شکسته از سالم توسط الک‌های لرزان و نوسانی انجام می‌شود. بعضی از الک‌های مورد استفاده در کارخانه‌های شالیکوبی شمال کشور از بازده‌ای پایین برخوردار می‌باشد. به ‌طوری از دریچه خروجی برنج سالم، برنج‌های شکسته هم مشاهده می‌شود. مقدار توان مصرفی این ماشین در مقایسه با ماشین‌های پوست کن و سفیدکن پایین بوده و دارای ظرفیت زیادی می‌باشند. در سیستم‌های پیشرفته از الک‌های دوار که از استوانه‌ای با تو رفتگی‌های مختلف متناسب با اندازه‌های مختلف برنج است استفاده می‌شود. هرچه تعداد دانه های شکسته بیشتر باشد قیمت محصول پایین تر می آید.

طی شدن این مراحل برای تمامی انواع برنج شمال از جمله برنج هاشمی، برنج طارم، برنج شیرودی، برنج علی کاظمی و…. ضروری است.

برداشت برنج

مراحل پس از برداشت برنج شمال

مراحل پس از برداشت برنج شمال

بسته بندی و حمل و نقل به نقطه فروش

هنگامی که برنج آماده مصرف می شود، در کیسه های چند کیلویی بسته بندی شده و به نقطه فروش منتقل می شود، که ممکن است محل فروش یک نقطه محلی و یا بین المللی باشد و یا سایتی مثل فروشگاه اینترنتی برنج تالش باشد که برای فراهم آوردن دسترسی راحت تر هم وطنان به برنج شمال اصل و با کیفیت راه اندازی شده است.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن