01344603369 - 09112820122

پیشگیری از سرطان با مصرف برنج قهوه ای

برنج قهوه ای یکی از بهترین مواد مغذی برای بدن به حساب می آید. به گفته ی کارشناسان مصرف برنج سفید می تواند به مرور زمان سبب ایجاد چاقی به خصوص در ناحیه ی شکم و ران ها شود. متخصصان می گویند که برنج سفید حاوی کربوهیدارت فراوانی است. برنج سفید در میان خانواده های ایرانی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و حد اقل ۴ وعده ی غذایی یک هفته ی خانواده های ایرانی را برنج تشکیل می دهد، از این رو میزان بالایی از کربوهیدرات وارد بدن آن ها می شود و آن ها را دچار مضرات ناشی از آن می کند. ضرر های برنج سفید و از طرف دیگر فواید بیشمار برنج قهوه ای سبب شده است که کارشناسان توصیه های زیادی برای مصرف آن داشته باشند. به گفته ی کارشناسان پیشگیری از سرطان با مصرف برنج قهوه ای میسر می گردد و افراد می توانند با مصرف آن ، خود را از مزیت های بی نظیر آن بهره مند سازند.

برنج قهوه ای و سبوس

برنج قهوه ای همان برنج سبوس دارد. عاملی که سبب ایجاد رنگ قهوه ای در برنج سبوس دار می شود، وجود پوسته های روی آن است. این پوسته ها وقتی از برنج جدا شوند، سبب سفید شدن برنج می شوند. عده ی زیادی از ایرانی ها به طعم برنج قهوه ای علاقه ای ندارند و از مصرف آن سر باز می زندد. اما اگر به مضرات برنج سفید و در مقابل مزایای بی نظیر همتای آن، یعنی برنج قهوه ای پی ببرند، بیش از پیش به سمت آن متمایل می گردند.

پیشگیری از سرطان با مصرف برنج قهوه ای

پیشگیری از سرطان با مصرف برنج قهوه ای

عامل ایجاد سرطان کولون و راه درمان آن

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد سرطان کولون یبوست است. یبوست می تواند با خود بیماری های بسیار زیادی را به همراه بیاورد و افراد را با دردسرهای زیادی مواجه نماید. محققان آزمایشاتی انجام داده اند و در طی آن به این نتیجه رسیده اند که می توان با مصرف برنج قهوه ای یا همان برنج سبوس دار، احتمال ایجاد سرطان کولون و راست روده را کاهش داد. سبوس حاوی مقدار زیادی فیبر است. یکی از خواص بی نظیر فیبر است که سوخت و ساز بدن را بالا می برد و موجوب افزایش متابولیسم می گردد. همین امر، یعنی افزایش متابولویسم و سوخت و ساز بدن سبب ممانعت در ایجاد سرطان کولون می گردد.

برای خرید اینترنتی برنج ایرانی به فروشگاه اینترنتی برنج تالش مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین نکته ها درباره استامبولی چیست؟

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن