01344603369 - 09112820122

چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی

رسم است که ایرانیان در شب عید نوروز سبزی پلو با ماهی می پزند و در کنار خانواده شب عیدی باشکوه را با خوردن آن برگزار می کنند. اما خوردن سبزی پلو با ماهی پیشینه ی زیادی ندارد. در میان ایرانیان مرسوم بوده است که در شب عید خوراکی ویژه مانند فسنجان می خورده اند یا شیرین پلو می پخته اند و به طور کل تلاش می کرده اند تا غذایی متفاوت از سایر ایام سال میل کنند. اما قدمت سبزی پلو با ماهی در مقایسه با پیشینه ی عید نوروز کمتر است. البته تحقیقات مشخص نکرده است که خوردن این غذا برای عید نوروز از کی باب شده است و به چه زمانی بر می گردد. به هر حال با توجه به این که این غذا در ایران طرفداران بی شماری دارد ضروری به نظر می رسد که در اینجا به ذکر چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی بپردازیم . اگر مایلید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

شیوه های افزودن سبزی به پلو چیست؟

یکی از چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی زمان افزودن سبزی به پلو است؛ برای افزودن سبزی به پلو دو روش غالب وجود دارد.

افزودن سبزی به پلو پیش از آبکش کردن

یکی از روش ها این است که در دقایق پایانی جوشیدن برنج در حال پخت، سبزی را به برنج بیفزاییم تا به همراه آن چند دقیقه ای بجوشد و سپس آن را به همره برنج آبکش می کنیم و در قابلمه می ریزیم و آب روغن به آن می افزاییم و در نهایت آن را دم می کنیم. اما عده ای معتقدند که با این شیوه سبزی عطر و طعم خود را تا مقداری از دست می دهد و بنابر این از راه دوم استفاده می کنند.

چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی

چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی

افزودن سبزی به پلو پس از آبکش کردن

برخی معتقدند که اگر سبزی را به صورت نپخته به برنج اضافه کنیم می توانیم عطر و طعم آن را بیشتر حفظ کنیم و از آن لذت بیشتری ببریم. پس از این که برنج را آبکش کردید و ته قابلمه ته دیگ مد نظر را گذاشتید و برنج را به آن افزودید، می توانید سبزی را لابه لای آن تعبیه کنید و پس از آن مواد را تا حدودی با هم مخلوط کنید و سپس آب روغن را به آن بیفزایید.

نکته: بهتر است سبزی را زیاد خورد نکنید تا له نشود زیرا در نتیجه ی این کار سبزی آب می اندازد و سبب به هم چسبیدن دانه های برنج به یکدیگر می شود.

اگر قرار باشد مهم ترین نکته از چند نکته درباره سبزی پلو با ماهی را به شما یادآوری کنیم، باید به نوع برنج اشاره کنیم. بی گمان عطر و طعم بی نظیر برنج ایرانی سبب می شود که به بهترین گزینه برای پخت پلو بدل شود. بنابر این اگر قصد دارید که بهترین سبزی پلو با ماهی دنیا را بپزید، به شما پیشنهاد می کنیم از برنج گیلان استفاده کنید. اگر قصد خرید اینترنتی برنج ایرانی دارید می توانید به فروشگاه اینترنتی برنج تالش مراجعه کنید و برنج علی کاظمی را که خوش عطر ترین برنج ایرانی است تهیه نمایید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن