01344603369 - 09112820122

چند نکته درباره ی برنج قهوه ای

برنج قهوه ای یکی از انواع کم طرفدار برنج می باشد. در ایران هر کسی تمایلی به مصرف آن ندارد. بسیاری از افراد به دلیل طعم متفاوت و رنگ تیره تر آن نسبت به برنج سفید، از مصرف آن برای خود و به خصوص میهمانان خود خودداری می کنند. در این مقاله چند نکته درباره ی برنج قهوه ای ارائه شده است. امیدواریم با خواندن آن گرایش بیشتری به مصرف آن داشته باشید.

تفاوت برنج سفید و برنج قهوه ای

باید بدانید که بر خلاف تصور عامه برنج قهوه ای چیزی جدا از برنج سفید نیست. پس از برداشت برنج، آن را به شالی کوبی می برند و پوسته های آن را به طور کامل از آن جدا می کنند. اما برنج قهوه ای پیش از این که پوسته هایش گرفته شود به کارگاه برده می شود. در کارگاه برنج قهوه ای را حرارت می دهند تا مواد مغذی و ویتامین هایش را به داخل دانه نفوذ دهند. این کار سبب می شود تا رنگ برنج کمی به قهوه ای بگراید از این رو به آن برنج قهوه ای می گویند.

برنج قهوه ای یکی از غلات است

سبوس موجود در برنج قهوه ای سبب می شود که در دسته ی غلات قرار گیرد. همه ی ما می دانیم که مصرف غلات بر مصرف کربوهیدارت ها ارجحیت دارد. بنابر این باید تا جایی که ممکن است مصرف برنج سفید را به عنوان کربوهیدرات به حداقل برسانیم و برنج قهوه ای را که منبع بزرگی از انواع ویتامین است، را جایگزین آن نماییم. در کشورهای پیشرفته که سلامت جسمانی را در اولویت هر چیزی قرار می دهند، مصرف برنج قهوه ای به برنج سفید ارجحیت دارد. علاوه بر آن مصرف برنج سفید خطراتی را نیز به دنبال دارد که در مقاله ی مضرات برنج سفید به آن اشاره شده است.

چند نکته درباره ی برنج قهوه ای

چند نکته درباره ی برنج قهوه ای

گسترش مصرف برنج قهوه ای در کشورهای توسعه یافته

کم بودن میزان ضایعات در برنج قهوه ای به علاوه ی خواص غیر قابل انکار آن سبب شده است که مصرف آن در کشورهای توسعه یافته رو به گسترش باشد. از این رو درآمد کشورهای تولید کننده ی این نوع برنج رو به افزایش است.

فروشگاه اینترنتی برنج تالش

اگر به دنبال مرجعی مطمئن برای خرید برنج ایرانی می گردید به شما پیشنهاد می کنیم که لذت خرید اینترنتی را با خرید از فروشگاه اینترنتی برنج تالش تجربه کنید.

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن