01344603369 - 09112820122

چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنج خوشمزه و خوش ظاهر

برنج یکی از غذاهای اصلی ماست. این غذا حداقل سه بار در هفته، مهمان سفره های خانواده های ایرانی است.  با توجه به این که انواع مختلفی از برنج وجود دارد و شیوه های طبخ آن ها نیز منتفاوت است، گاهی در پخت آن دچار دردسر هایی می شویم و نمی توانیم برنجی خوش عطر و طعم با ظاهری زیبا از آب در بیاوریم. در این جا ما چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنجی خوشمزه و خوش ظاهر را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم که با رعایت آن ها می توانید خانواده ی خود را مهمان یک غذای لذیذ و خوشمزه کنید.

تهیه ی برنجی مرغوب و باکیفیت

همان طور که می دانید انواع مختلفی از برنج خارجی و برنج ایرانی وجود دارد و برندهای متفاوتی در این زمینه مطرح است. هر کدام از آن ها کیفیت مخصوص به خود را دارد و از عطر و طعم مخصوص به خود برخوردار است. بسیاری از افراد ظاهر را به کیفیت و عطر و طعم ترجیح می دهند و قد بلند آن را در اولویت قرار می دهند. از این جهت، بسیاری، به خرید برنج های هندی و پاکستانی رو می آورند؛ زیرا این محصولات علاوه بر قد بسیار بلند، قیمت کمتری دارد و به صرفه تر است. اما باید بدانید که بسیاری از این محصولات  از سلامت کافی برخوردار نیستند و ممکن است حتی ما را دچار مشکلاتی بکند.

راه حل برنج شور

در مراحل مختلف برای رفع شوری برنج چاره های گوناگونی ارائه می شود.

هنگام جوشیدن: اگر به هنگام جوشیدن برنج در آب متوجه شدید که برنجتان شور شده است، می توانید از روش انداختن سیب زمینی در آب آن استفاده کنید. برای کسب نتیجه ی بهتر می توانید سیب زمینی را تکه تکه کنید. سیب زمینی می تواند شوری غذا را به خودش جذب کند.

هنگام آب کش کردن: اگر وارد مرحله ی آب کشی برنج شدید و احساس کردید که برنجتان شور شده است، کارتان خیلی راحت است. می توانید برنج را با آب بیشتری شستشو دهید و شوری را از آن دور کنید.

بعد از دم کردن: اگر از همه ی این مراحل گذشتید و بعد از دم کردن برنج، متوجه شور بودن آن شدید، کار از کار گذشته است و نمی توانید شوری آن را کم کنید. بنابراین بهترین راه حلتان این است که خورش کم نمک تری بپزید تا نمک غذا متعادل شود.

 

چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنجی خوشمزه و خوش ظاهر

چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنجی خوشمزه و خوش ظاهر

 

راه حل برنج بی نمک یا کم نمک

در مرحله های مختلف می توانید از شیوه های متفاوتی برای تنظیم و متعادل کردن نمک برنجتان استفاده کنید:

در هنگام دم کردن: اگر هنوز مشغول دم کردن برنج هستید و از این مرحله عبور نکرده اید، می توانید کمی نمک را در آب جوش حل کنید و بر روی برنج بریزید. پر نمک تر پختن خورش نیز می تواند چاره ی مناسب دیگری باشد که نمک غذایتان را تنظیم کند.

پس از دم کردن برنج: اگر برنج را دم کرده اید و غذا آماده است می توانید از شیوه ی پاشیدن نمک به وسیله ی نمک پاش استفاده کنید.

راه حل برای سفید شدن برنج پس از پخت

راه کارهای متفاوتی برای سفید تر کردن برنج وجود دارد برای مثال می توانید از آب لیمو یا آب نارنج استفاده کنید و آن را در هنگام جوشیدن برنج، به  غذا بیفزایید. راه حل دیگر این است که از دو قاشق ماست یا دو قاشق دوغ استفاده کنید. این راه کار سبب می شود که هم برنج سفید تری به دست بیاورید و هم از شر مشکل چسبیدن دانه های برنج به یک دیگر خلاص شوید.

راه حل برای قد کشیدن برنج

انتخاب قابلمه ی بزرگ

برای این که فضای کافی به برنج بدهید تا به حداکثر قد خود برسد، یک قابلمه ی بزرگ را انتخاب کنید و برنج را در آن دم کنید.

استفاده نکردن از آب سرد در هنگام آبکش کردن برنج

وقتی دارید برنج را آبکش می کنید، از ریختن آب سرد بر روی آن خودداری کنید، زیرا آب سرد به برنج شوک وارد می کند و از افزایش قد آن ممانعت می کند.

استفاده از آب سرد

وقتی برنج در مرحله ی اوج جوشیدن است، یک لیوان آب سرد به آن بیفزایید تا قد برنج بلند تر شود.

استفاده از روغن مایع

برای این که برنجتان خوش پخت و خوش قد و بالاتر شود، می توانید در هنگام جوشیدن برنج در آب، دو قاشق روغن مایع به آن اضافه کنید. این کار نتیجه ی بسیار خوبی خواهد داشت.

نکته های طلایی برای دم کردن برنج

برگرداندن کاسه برای آبکش کردن برنج

شیوه ی رایج این است که سبدی را که برنج درون آن آبکش می شود، در کاسه ای قرار می گیرد، به این ترتیب برنج شما به هنگام آبکش شدن در میان آب هایی که در آن جوشیده شده است، قرار می گیرد. این کار سبب می شود که برنج به هنگام دم شدن، از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد و دچار آسیب هایی شود. از این رو توصیه می شود که کاسه ی آبکش را به هنگام آبکشی، برگردانید. به این ترتیب آب برنج مستقیم از برنج جدا می شود و برنج دم شده از کیفیت مطلوب تری برخوردار می شود.

ایجاد حفره در میان برنج های داخل قابلمه

شما می توانید این کار را به کمک دسته ی کف گیر انجام دهید. این کار سبب می شود که بخارهای ایجاد شده از کف قابلمه به سطح برنج برسد و در پی آن، برنج زودتر دم بکشد.

 

چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنجی خوشمزه و خوش ظاهر

چند نکته ی کلیدی برای طبخ برنجی خوشمزه و خوش ظاهر

راه حل برای برنج ته گرفته

وقتی برنجتان ته می گیرد، دچار بویی نامطبوع می شود و لذت خوردن برنجی خوش عطر و طعم را از ما می گیرد. بوی سوختگی فضای قابلمه را پر می کند و طعم برنج را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. برای این کار دو راه حل به شما پیشنهاد می شود:

تکه های نان

می توانید از چند تکه نان را بر روی برنج بگذارید. نان می تواند به خوبی بوی سوختگی را به خود جذب کند.

حلقه های پیاز

یک عدد پیاز متوسط  را حلقه حلقه کنید و آن را در لا به لای برنج فرو کنید. حلقه های پیاز نیز می تواند به خوبی بوی سوختگی را از بین ببرد.

راه پر رنگ تر شدن زعفران مصرفی برای برنج

زعفرانی که به خوبی دم کشیده باشد، رنگ بهتری دارد و در واقع پر رنگ تر است. اگر می خواهید زعفرانی پر رنگ تر داشته باشید می توانید پودر زعفران را در کمی آب جوش بریزید داخل استکان بریزید. استکان در قابلمه ای که قرار است برنج را در آن دم کنید بگذارید، به این طریق هم عطر زعفران را وارد برنج کرده اید و هم سبب شده اید تا زعفران بیشتر دم بکشد و تمام رنگ خود را پس دهد.

نکته های تکمیلی نهایی

مهم ترین عامل برای به دست آمدن نتیجه های متفاوت پس از دم کردن برنج این است که میزان آب مصرفی پس از دم کردن برنج، و از سوی دیگر میزان جوشاندن برنج در آب جوش متفاوت است. اگر برنج را بیش از حد نیاز جوشانده اید دیگر لزومی ندارد که در هنگام دم کردن برنج به آن آب بیفزایید. اگر برنج به اندازه ی مورد نیاز جوشیده است و قرار است آب و روغن را به آن اضافه کنید و سپس آن را دم کنید، توجه داشته باشید که برای هر پنج پیمانه برنج ایرانی ۳ تا ۴ قاشق آب کفایت می کند. شما عزیزان می توانید آب نهایی را به کمی عرق هل بیامیزید و به این ترتیب عطر و طعم برنجتان را افزون تر نمایید.

خرید اینترنتی برنج

شما عزیزان می توانید برای این که در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید به فروشگاه اینترنتی برنج تالش سر بزنید و مرغوب ترین برنج ها را از این فروشگاه تهیه نمایید. انواع برنج های شمال همچون برنج شیرود، برنج طارم، برنج دودی هاشمی، آرد برنج و غیره را از این فروشگاه بخواهید.

 

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن