01344603369 - 09112820122

چگونه برنج قهوه ای را به بهترین نحو بپزیم؟

بر اساس گفته های کارشناسان برنج سفید می تواند منجر به بروز عوارضی همچون چاقی در ناحیه ی پهلو، شکم و ران ها شود و از طرفی ما را به بیماری دیابت دچار نماید. کارشناسان می گویند که بهتر است به جای برنج سفید، از برنج قهوه ای استفاده کنیم زیرا برنج قهوه ای با خواصی که دارد از دسته ی غلات محسوب می شود و مزایای آن ها را نیز به همراه دارد. اما پختن برنج قهوه ای کمی درد سر دارد و عده ی زیادی از کدبانوها نمی دانند که چگونه باید آن را بپزند و برنجی خوش طعم تر و خوش خور تر را بر سر سفره بیاورند. ما در این مقاله کوشیده ایم تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه برنج قهوه ای را به بهترین نحو بپزیم؟ به این منظور تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهترین میزان آب مورد نیاز برای پخت برنج قهوه ای چقدر است؟

یکی از دردسر هایی که معمولا کدبانوهای آشپز با آن مواجه هستند این است که نمی دانند برای پخت برنج قهوه ای چقدر آب نیاز دارند؟ برنج قهوه ای کمی سفت تر و دیر پز تر از برنج سفید است. بنابر این برای پخت آن نیاز است که میزان آبی بیشتر از برنج سفید به آن افزود. برای هر پیمانه برنج قهوه ای لازم است که دو و نیم پیمانه آب به برنج بیفزایید تا به بهترین شکل پخته شود.

چگونه برنج قهوه ای را به بهترین نحو بپزیم؟

چگونه برنج قهوه ای را به بهترین نحو بپزیم؟

دقیق ترین زمان مورد نیاز برای پخت برنج قهوه ای

پس از این که برنج ایرانی قهوه ای را به همراه دو پیمانه و نیم آب بر روی شعله ی اجاق قرار دادید، باید در ابتدا شعله را بیشتر کنید تا آب به جوش بیاید، پس از این که آب به جوش آمد زیر قابلمه را کم کنید و اجازه بدهید تا برنج قهوه ای به بهترین نحو بجوشد و برای مدت ۴۵ دقیقه بر روی شعله ی گاز بماند. پس از این مدت می توانید شعله را خاموش کنید. اما بهتر است که تا ده دقیقه از برداشتن در قابلمه خودداری کنید. در این حالت برنج به بهترین حالت پخت می رسد.

۲ نکته ی ضروری برای پخت بهتر برنج قهوه ای

  • برنج را یکی دو ساعت قبل از پخت در آب نم کنید و کمی نمک به آن بزنید.
  • به ازای هر پیمانه برنج، نصف قاشق چای خوری نمک به غذا بیفزایید.

خرید اینترنتی برنج

شما عزیزان می توانید بهترین انواع برنج ایرانی را در فروشگاه اینترنتی برنج تالش پیدا کنید و نسبت به خرید برنج ایرانی از هر نوعی اقدام نمایید. انواع برنج شمال از جمله برنج راتون هاشمی را می توانید از این فروشگاه تهیه نمایید.

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن