01344603369 - 09112820122

کاهش وزن با خوردن برنج قهوه ای

کارشناسان معتقدند که پوسته های موجود بر روی برنج قهوه ای خواص بی نظیری دارد که می تواند بدن ما را با انواع ویتامین ها و سایر مواد مغذی دیگر مورد حمایت خود قرار دهد و بسیاری از بیماری های موجود را از بین ببرد و از طرفی باعث پیشگیری از امراضی شود که خوردن مواد غذایی دیگر سبب به وجود آمدن آن شده اند. امروزه چاقی به یکی از معضلات زندگی افراد بدل شده است. خطر اضافه وزن روز به روز افراد زیادی را در سراسر دنیا تهدید می کند. رژیم های غذایی نامناسب و تغذیه ی خارج از کنترل، یکی از دلایل ایجاد اضافه وزن و به وجود آوردن چاقی است. عده ی زیادی در سراسر دنیا می کوشند که چاقی را که این روزها یک بیماری به شمار می آید، از خود دور کنند و برای درمان آن آستین بالا می زنند. اما اکثر آن ها توقع دارند که به سرعت و در یک فرآیند چند هفته ای موفق به کنترل و از بین بردن آن شوند. اما تجربه نشان داده است که درمان این بیماری در یک پروسه ی چند هفته ای غیر ممکن است و باید طی یک برنامه ی مدون نسبت به درمان آن اقدام کرد. یکی از راه کارهای بسیار مفید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب در این زمینه، دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب است. به گفته ی کارشناسان کاهش وزن با خوردن برنج قهوه ای می تواند طی یک برنامه ریزی مدون در کنار سایر اقدامات لازم صورت گیرد.

خطر افزایش وزن با خوردن برنج سفید

شاید برای شما جالب باشد که بدانید که برنج قهوه ای و برنج سفید یکی است. تنها تفاوت میان این دو، وجود پوسته بر روی برنج قهوه ای است. پوسته های برنج طی یک فرایند کارخانه ای از آن جدا می شود و با انجام برخی اقدامات دیگر، برنج پوسته گرفته شده تبدیل می شود به برنج سفید که غذای مورد علاقه و محبوب خانواده های ایرانی است. اما نکته ای که کارشناسان تغذیه و متخصصات حوزه ی سلامت مدام بر آن تاکید می کنند این است که تمام خواص در پوسته ی آن نهفته است و جدا کردن برنج و پوسته از یک دیگر، نتیجه ای ندارد به جز این که شما در هنگام خوردن آن کربوهیدرات فراوانی را به بدن خود سرازیر کنید و بدنتان را دچار عوارض ناشی از خوردن کربوهیدرات نمایید. یکی از عوارض خوردن نامتعادل و خارج از محدوده ی کربوهیدارت این است که بدن شما دچار عدم تناسب می شود. یعنی شما در ناحیه ی ران ها و شکم خود دچار چاقی می شوید و این امر علاوه بر آن که سبب می شود که بدن شما دچار نازیبایی و عدم تناسب شود، شما را دچار بیماری های ناشی از انباشته شدن چربی در بدنتان، می نماید.

کاهش وزن با خوردن برنج قهوه ای

کاهش وزن با خوردن برنج قهوه ای

چگونه با خوردن برنج چاق نشویم

همان طور که می دانیم برنج یکی از خوارک های اصلی خانواده های ایرانی است. بسیاری از افراد چند وعده در هفته را به خوردن برنج اختصاص می دهند. از این رو نمی توانند این ماده ی غذایی را از برنامه ی غذایی خود حذف نمایند. گاهی این پرسش به وجود می آید که آیا راهی وجود دارد که این ماده ی غذایی را حذف از سفره ی خود حذف نکرد و دچار عوارض ناشی از مصرف آن نیز نشد؟ پاسخ کارشناسان تغذیه این است که افراد می توانند به راحتی با جایگزین کردن برنج سفید با همتای بی رقیب و مفید خود یعنی برنج قهوه ای، می توان هم این ماده ی غذایی را همچنان در برنامه ی غذایی خود حفظ کرد و هم خود را از عوارض ناشی از خوردن آن در امان نگاه داشت. برنج قهوه ای از خواص بی نظیری برخورداراست. یکی از آن ها این است که می توان با قرار دادن آن در رژیم غذایی خود چربی های اضافه ی خود را سوزاند و ساز و کار دستگاه گوارش خود نیز بهبود بخشید.

خرید اینترنتی برنج ایرانی از فروشگاه اینترنتی برنج تالش

بیشتر بخوانیم: چرا نباید برنج خارجی بخوریم؟

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن