01344603369 - 09112820122

۴ مورد از بهترین خواص عدس پلو

برنج شمال یکی از مواد غذایی است که می توان آن را به همراه انواع حبوبات مصرف نمود. یکی از حبوباتی که خوردن آن  موکدا از سوی کارشناسان توصیه شده است، عدس است. عدس خواص بی شماری دارد که مصرف آن می تواند برای بدن خواص بسیار زیادی را به ارمغان بیاورد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد و دوست داشتنی عدس این است که کالری زیادی ندارد و باعث چاقی نمی شود. برای این که با خواص عدس پلو بیشتر آشنا شوید این مقاله را اختصاص داده ایم به بررسی  ۴ مورد از بهترین خواص عدس پلو  و خواندن آن را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

کنترل فشار خون با مصرف عدس پلو

اگر بخواهیم یکی دیگر از خواص بی نظیر برنج را نام ببریم باید از سدیم بسیار پایین آن یاد کنیم. سدیم پایین برنج سبب می شود که فشار خون افراد کنترل شود و مصرف این ماده ی غذایی معمولا برای افراد با فشار خون بالا توصیه می شود. یکی از مضرات فشار خون بالا این است که می تواند سبب افزایش فشار خون و گرفتگی عروق قلبی شود. بنابر این پرهیز از مواد غذایی با میزان سدیم بالا و مصرف مواد غذایی برخوردار از سدیم کم می تواند مشکلات اینچنینی را برطرف نماید.

کاهش کلسترول با خوردن عدس پلو

یکی از ویژگی های بسیار مطلوب برنج این است که از چربی و کلسترول بسیار پایینی برخوردار است و همین امر سبب می شود که کلسترول بدن شما کنترل شود و با مشکل کلسترول بالا مواجه نشوید. چربی پایین برنج و کالری بسیار کم عدس سبب می شود که شما بتوانید به خوبی وزن خود را کنترل نمایید و دچار مشکل اضافه وزن نشوید.

4 مورد از بهترین خواص عدس پلو

4 مورد از بهترین خواص عدس پلو

افزایش انرژی بدن با عدس پلو

برنج منبع غنی ای از کربوهیدرات است. برنج حاوی ویتامین های فراوانی است که می تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه های بدن می شود. برنج نقش موثری برای فعالیت های بدن و متابولیسم آن دارد. همچنین برنج با ویتامین هایی که از آن برخوردار است می تواند برای فعالیت های متابولیک بدن نقش موثری ایفا کند و در نهایت منجر به افزایش انرژی بدن گردد.

درمان یبوست با مصرف عدس پلو

یکی از خواص برنج به خصوص برنج قهوه ای این است که از فیبر فراوانی برخوردار است. فیبر می تواند سبب بهبود دستگاه گوارش و در نتیجه رفع مشکلات ناشی از یبوست گردد.

بیشتری بخوانید: چند نکته درباره ی برنج قهوه ای .

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن