01344603369 - 09112820122

۵ نکته طلایی درباره ی عدس پلو

عدس پلو یکی از بهترین و کاملترین خوراک خانواده های ایرانی است. این غذا اصلیتی ایرانی دارد و سرشار از مواد مغذی است. عدس پلو یکی از محبوب ترین غذاها به خصوص برای مراسم مذهبی، تعزیه ها، اعیاد مذهبی، جشن های مذهبی ، مولودی ها و غیره است. بنابراین می تواند به عنوان یک غذای مجلسی نیز در نظرگرفته شود. از این رو نیاز است که برای پخت بهتر و مجلسی تر این غذای خوشمزه و اصیل و مقوی، نکته هایی در نظر گرفت تا خوراکی مجلسی و خوشمزه و در عین حال ساده را بر سفره بیاوریم و در مقابل میهمانانمان قرار دهیم. از این رو در این مقاله به ذکر ۵ نکته  طلایی درباره ی عدس پلو پرداخته ایم که امیدواریم بتواند به شما عزیزان کمک کند.

نکته های طلایی برای پخت عدس پلو

مواد عدس پلو

بهترین و رایج ترین موادی که برای پخت عدس پلو استفاده می شود عبارتند از: کشمش پلویی، گوشت چرخ کرده، پیاز داغ. برخی این موادا را می پزند و بعد از این که برنج و عدس کاملا دم کشیدند، به روی آن می ریزند و یا در ظرفی که قرار است غذا را سرو کنند بر روی عدس پلو می ریزند و به این وسیله آن را تزیین نیز می کنند. اما یکی دیگر از شیوه های معمول این است که مایه ی گوشت و پیاز داغ و کشمش را به همراه عدس بپزید و لا به لای برنج بریزید تا پخته شود.

استفاده از زعفران

یکی از بهترین پیشنهادات برای پختن یک عدس پلوی بسیار خوشمزه و مجلسی این است که شما عزیزان به جای زرد چوبه از زعفران استفاده کنید. این کار باعث می شود که غذای شما هم خوش رنگ شود و هم عطر بی نظیری به خود بگیرد. اضافه کردن زعفران نیز می تواند در مراحل گوناگونی انجام شود. برای مثال میتوانید هنگام پخته شدن گوشت، به آن استفاده نمایید، یا به هنگام دم کردن پلو لا به لای آن بریزید، و یا این که در نهایت پس از دم کشیدن و آماده شدن غذا، کمی از برنج را آغشته به زعفران نمایید و بر روی غذا بریزید و به این صورت به تزیین عدس پلو نیز کمک کنید.

استفاده از خلال پسته در عدس پلو

یکی از کارهایی که می تواند یک عدس پلوی بسیار مجلسی تحویلمان دهد استفاده از خلال پسته برای تزیین آن است. این کار هم به مجلسی بودن و اصلاحا پرو پیمان بودن غذا کمک می کند و هم مزه ی بهتری به عدس پلوی ما می دهد.

5 نکته طلایی درباره ی عدس پلو

5 نکته طلایی درباره ی عدس پلو

استفاده از مرغ در عدس پلو

شما عزیزان می توانید به جای گوشت چرخ کرده از مرغ پخته شده نیز استفاده کنید. به این صورت که ابتدا مرغ را به همراه کمی زعفران بجوشانید، گوشت آن را از استخوان جدا کنید و به هنگام سرخ شدن مواد غذا، به آن بیفزایید و سپس به برنج اضافه نمایید.

نکته

حتما مقاله مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی خورش قرمه سبزی چیست؟

پیشنهاد ویژه ی ما این است که برای پخت عدس پلو و سایر پلوها از هر نوعی، از برنج گیلان استفاده کنید.

یکی از بهترین برنج های موجود در فروشگاه اینترنتی برنج تالش برنج دودی هاشمی است که عطر و طعمی بی نظیر دارد.

 

اشتراک در تلگرام

اگه میخواید کلی محتوای آموزنده و مفید رو از دست ندید همین حالا در کانال تلگرام ما عضو بشید

اگه میخواید دوستانتون رو به کانال ما دعوت کنید فقط کافیه شماره تلگرام و یا ای دی تلگرام دوستاتون رو در بخش زیر وارد کنید تا از اون ها دعوت بشه در کانال ما عضو بشن